Avatar uživatele
anonym

Jak zbavit staré dřevěné dveře bezbarvého laku?

Máme staré dvoukřídlé dveře, jsou původně vchodové, ale byla před nimi postavena veranda a dveře už tam zůstaly. Nechal jsem na ně namíchat barvu a pustil jsem se do vybrušování, jak jsem zvyklý… horkovzdušná pistole + vibrační bruska. Jenže jsem narazil na nečekaný problém – bezbarvý lak (pravděpodobně syntetika) při stahování špachtlí dělá hroudy a lepí se zpátky na dřevo, pak jde špatně dolů. Navíc při broušení i zdánlivě očištěného povrchu se po pár cm2 zanese smirek a musí se vyhodit. Nevíte někdo nějaký fígl, jak si urychlit práci?

Zajímavá 0 před 4235 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Existují i odstraňovače starých nátěrů. Poměrně dost práci usnadní. Je třeba však vyzkoušet, nefungují na všechny barvy stoprocentně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

Na barvožrouty se vykašlete. Opalovací horkovzdušnou pistolí. Jen techn.postup poupravte.Dejte větší žár pokud to lze a lak přímo spalte.Chce to jen trošku cviku.pak povrch přebruste bruskou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

To by mohl být bezbarvý lodní lak, který dost často z neznalosti používal ( i já jsem se té chyby dopustila ) jinde než na lodích. Pokud to nepůjde ani odstraňovačem… zvaným barvožrout zkus, jestli by barva nedržela jen na odmaštěném původním nátěru. Existují brusná plátna na lak, mají žlutou barvu, ale jsou jen do konkrétních značkových brusek ( Bosh a pod.)

před 4235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek