Avatar uživatele
luci5

Jak zbavit kamarádku zácpy?

Ahoj … moje kamarádka mi říkala, že má asi zácpu nebo co … ale ona se moc stydí aby zašla za doktorem a já jsem jí nikdy netrpěla takže nevím jak jí pomoci. Poradíte prosím? Prý, že už nebyla tak týden. A že se jí chce ale nejde to … Opravdu bych jí chtěla pomoct :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

tak at si skoci do lekarny koupi se projimadlo …ona zacpa muze mit mnoho pricin ..tak ji dokopej k tomu aby si k lekari zasla ..nema se zaco stydet … http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­xativum

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rigormortis

Ricinový olej…jen pozor na dávkování.
Měl by být normálně dostupný v lékárně nebo apatikách.
http://www.ri­cinovyolej.cz/vni­trni-uziti

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Také jsem slyšel o čaji senný list. Jen to nepřehnat. Slyšel jsem vyprávění člověka, co z mladické nerozvážnosti vypil 3 hrnečky, protože mu to chutnalo (a po prvním hrnečku v nejbližších minutách nepozoroval žádné účinky). Celou noc strávil střídavě na míse vsedě a před mísou v pokleku a hlubokém předklonu (a prý byl problém to sladit)

Jinak by pro běžné případy mohli fungovat i méně agresivní prostředky, slyšel jsem o švestkovém či borůvkovém kompotu (ale nemám ověřeno)

Samozřejmě při potížích k lékaři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Tak to budete spolu s kamarádkou dobrá dvojka, když slovo projímadlo neznáte asi ani jedna 😁 Net taky neznáte? Stačí totiž napsat do libovolného prohlížeče slovo průjem a najdete obě vše, včetně řešení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

senesový čaj (ten umí fakt protáhnout)…nebo jakékoliv jiné projímadlo…v každé lékárně jich mají..jen si vybrat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kavac

Zkusit vývar čaje z listů rostliny senny. Běžně se prodává v lékárnách v sačcích. Na zácpu funguje stoprocentně. Dále úprava jídelníčku – jíst hodně některé druhy ovoce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hakunamatata

Projimadla pomohou jen kratkodobe. Je třeba řešit, proč správně nefungují střeva, obzvlášťe, pokud se jedna o mladou ženu. Zdraví člověka dost závisí na stavu strev, takže s tím není žádná sranda. Vím o cem mluvím. Pokud chceš rozebirat detaily, ozvi se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hawranek

Vincentka. Švestkový kompot.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Z přírodních projímadel švestkový kompot nebo syrové kysané zelí a vypít i tu vodu z něj. Jinak, v lékárnách se prodává přípravek Gutalax, stačí 15–20 kapek na noc a druhý den člověk „jde“. Nebo senný čaj, zalít hrnek tímto čajem a večer ho vypít, ráno je po problému. Zácpa v člověku znamená nějaký psychický problém, člověk je vnitřně zablokovaný vůči tomuto problému a projeví se to zácpou. Nebo zácpa znamená špatnou životosprávu. Chce to hodně zeleniny, rajské, okurky, také ořechy, třeba burské oříšky, které jsou nejlevnější a hlavní jídlo s trochou oleje, nejlépe extra panenského. A také by neměl chybět dostatek pohybu, alespoň půl hodiny denně svižné chůze apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud se kamarádka stydí zajít si k lékaři nebo pro projímadlo do lékárny, tak ať si po ránu dá pořádnou dávku teplé vody. Tak půllitr by měl stačit.
Po narození syna jsem se zácpou trpěla jako zvíře. Potom jsem někde v rozhlase slyšela, že tahle metoda spolehlivě zabírá. Kupodivu je to jednoduché a funkční. Pokud to nezabere hned na poprvé, tak ještě tak po 1–2 hodinách zopakovat. Upozorňuji, že voda má být teplá, ne vlažná ani horká a ne nějaký čajový odvar.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Všechny rady zde jsou dobré na rychlou pomoc. A dál je třeba odstranit příčiny, pak nemusíš řešit následky.
Upravit životosprávu. Pravidelně hodně během dne pít( 3litry denně)
Přidat vlákninu, syrovou zeleninu a ovoce a hlavně pohyb.
Jestli dlouho sedí ve škole a potom doma u počítače, tak má problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
GabulkaA

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1017 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kikulinka85

Ahoj, nejlepší jsou na to švestky :) Sušené nebo šťáva. Kup ji tuhle https://www.be­autybio.cz/pri­rodni-stavy/ekomedica-svestka-100-stava/. Je perfektní, o zácpě ani plynatosti nebude vědět :)

před 1084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sabulak

No, já švestky miluju, ale jen čerstvé nebo třeba v koláči :D Nemůžu je sušené, nevím, jak to. Ale šťáva je super :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

A zkoušela jsi tu šťávu už? Vidíš výsledky?

Avatar uživatele
Lurenka

Jak ta šťáva chutná? Není moc kyselá? A ředíš ji?

Avatar uživatele
SuzanKa

No, to je vlastně pravda… Švestky jsou na to nejlepší. A vůbec přírodní produkty jsou nejideálnější varianta.

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek