independent

Jak zazimovat sekačku/motorku?

Má se karburátor vypustit, nebo ho nechat zalitý benzínem, nebo tam nalít něco jiného třeba hydraulický olej

Nejlepší odpověď
cochee

Ponechaný benzín v nádržce může být nejhorší variantou. Vesměs výrobci doporučují vypustit veškerý benzín z nádržky a ještě ponechat motor nastartovaný, aby se spotřeboval veškerý zbylý benzín v hadičkách a karbci, až do samovolného chcípnutí motoru. Benzín totiž degraduje a vysrážejí se v něm parafinové částice, které mohou přicpat jemné mechanismy v karburátoru (vlastní dvojnásobná zkušenost s motorovou pilou). Výrobce motorů pro sekačky Briggs&Stratton (možná, že i jiní) nabízí stabilizátor paliva, který zabraňuje tomuto „zprasení benzínu“ a takto aditivovaný benzín údajně může ležet v nádrži sekačky až dva roky. Jiným opatřením (nemám ověřeno) by mohlo být použití vysokooktanového prémiového benzínu (např. 100okt. Verva nebo Shell V-Power Racing) při posledním sečení v sezóně; stooktanové benzíny nedělají sraženiny potenciálně ucpávající karbec, naopak obsahují dodatečná aditiva, která tyto usazeniny rozpouštějí.

Mc Merkurion

… no, není nad elektrickou, s tou tyhle problémy a starosti nemám … ale je fakt, že když někde nemám elektriku tak to nejde, stejně tak jako tahat kabel po hektarovým sadu …

independent

Jo to je fakt,já mám obě.