verka

Jak zazimovat muškáty?

Prosím, kdo máte zkušenosti poraďte, děkuji.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Mám zkušenosti. Pravidelně je zazimovávám na kompostu :D
Prý se to nějak ostříhá a dá na chladné místo, ale nesmí tam mrznout. Takže to já nemám kam.
A stejně mi vždy uschnou.

Další odpovědi
aramah

Doplním: Mají se ještě sem tam zalejt.Já kupuji každým rokem nové.

9 řemesel

Jedná se o převislé?Už asi týden je mám zastřihnuté na cca 15–25 cm.Většinou nad malým vyrostlým lístekem.Z od­řezaných částí vyberu něco nových řízků a zapíchám a přitlačím je řádně do mezer mezi sazenicema.Řádně zaliju.Před příchodem mrazů,ne ty přízemní,ty jsou nic,dávám do nešeho velikánského špajzu.V praxi stačí místnost kde nemrzne a kde je dostatek světla,tedy ne tma či šero.Občas zaleju,před jarem i semtam zkrátím.Díky těm řízkům dochází ke zmlazování při současném pěkném květu těch starších.Ve vegetaci PŘEHNOJOVAT asi tak do srpna.Jen tak kvetou jako diví!Tak hodně zdaru.
PS.Hodně odkazů je na vebu,stačí dát „pěstování muškátů“.

hanulka11

Já už mockrát dělala vše proto,aby přezimovaly, ale na jaře šly stejně do popelnice. Raději koupím každý rok pěkné nové sazenice. Letos je mám obzvlášť krásné narostlé, no bude líto mi je vyhodit.Jo kdybych měla skleník nebo zimní zahradu ,tak by to bylo jiné.Chtějí chladno a světlo a to jim dnes málokdo doma může poskytnout.

hanjimka

Pěstuji ty klasické babičkovské muškáty už několik let.S převislými zkušenosti nemám,tak aspoň něco o těch mých.Na podzim-v říjnu je ostříhám tak na 5–10cm.Pořádně zaleji a nechávám v dílně kde je tak kolem 5C.Pokud venku moc mrzne bývá tam někdy i –5C,ale to jen chvíli to se tam snažím topit neboť tam mám i oleandr a olověnec a yukky.Zatím vždycky vydržely.To co ostříhám dávám do sklenice do vody a nechávám také tam zakořenit.V truh­líku je občas zalévám!Na jaře oberu škaredé listy pokud se moc vytáhly za světlem tak ostříhám a tak v dubnu-podle teploty,jdou ven.Přes léto hnojím.Nebo při přesazování zamíchám do zeminy logr z kávy.