Clarie

Jak závisí počet uhlíků v řetězci na skupenství uhlovodíku?

Díky za odpověď:)

Nejlepší odpověď
Emefej

Nesmyslná otázka. Skupenství je fyzikální stav hmoty, který se mění vlivem stavových podmínek a na chemické složení látky nemá žádný vliv. Např. pentan bude mít pořád 5 uhlíků i když bude ve skupenství pevném, kapalném či plynném.

Další odpovědi
zelí

Řekl bych, že část otázky chybí.

Lamalam

Hloupost. Počet uhlíků na skupenství nezávisí, ale opačně platí, že skupenství závisí na počtu uhlíků.

Baromut

Záleží na tom, jakej uhlovodík a jestli v přírodě, nebo nějak upravený. Např. u alkanů v přírodě je to tak, že 1C-4C jsou plyny, 2C-14C jsou kapaliny a 15+ jsou pevný látkym

arygnoc

nijak.

tuhý uhľovodík má rovnaké chemické zloženie ako tekutý, plynný (ak existujú v takých skupenstvách).