Janec

Jak zastavit prasklinu ve skle?

Napadlo mě oblast (je zatím malá) naleptat NaOH a zaoblit tam ty zlomy(nebo jak se tomu říká)
Bude to fungovat? Je to akvarijní sklo, sice by potom nebylo na tom místě průhledné, ale to mi nevadí. Hydroxidem SODNÝM. Praskat vlastně ani nezačalo, jen je na jednom místě rozrušené otěrem ostrého předmětů, ale bojím se.

Nejlepší odpověď
mosoj

Naleptat sklo hydroxidem draselným ???

Pokud je to na autu , neumí to ani specialisti na zacelování . Na okně je to to samé.
Lepit sklo je rozdíl od pokusu opravit rýhu. Ano v místě rýhy sklo rádo praská !!
Ničím neopravíš.

Další odpovědi
briketka10

Koupit nové akvárium nic jiného mě nenapadá.

lexx

hydroxidu sklo odolá, naleptá ho leda kyselina fluorovodíková (HF)

anonym

asi bude důležité, o jaké sklo jde a to my teď nevíme

Kepler

Žádný hydroxid sklo nenaleptá, ať už je klasické silikátové, nebo organické (třeba akrylátové). Oprava vrypu, nebo šrámu současně s navrácením do původní pevnosti není v amatérských podmínkách možná. Pokud ale opravdu nejde o prasklinu, není čeho se bát.

JájsemRaibek

Zastavit prasklinu lze navrtáním v posledním místě praskliny. Jenže u toho akvárka je pak problém zacelit to, aby to neteklo.
Otěr ostrého předmětu spíš udělal rýhu a ne prasklinu.

briketka10

My doma měli 4 (200 l) akvária a taťka si je
lepil sám, ale jakým lepidlem nevím. Nosila
mu ho mamka z Chemičky (Synthesia Semtín)
tam se vyrábí dodnes sajrajty, ale dřív větší.