Krejcík

Jak zaručeně přibrat? (kvůli holce)

Zdravím, rád bych pozval jednu kamarádku ven a chtěl aby to bylo něco víc.. Ale jsem strašně hubenej (60kg – 185cm) a rozhodně bych potřeboval přibrat, jím dost ale kila prostě nejdou nahoru. Nechci se jí zhnusit a chci udělat dobrej dojem tak přibližně 5kg nahoru by mi dost pomohlo. Je mi 15 let… Prosím vás o pár rad po čem zaručeně přibrat, jak často jíst a taky co. Já vážně nevím proč mám takovej problém přibrat. :( Snažím se to aspoň zachraňovat posilováním ale to stejně není vidět. Děkuji.
Doplňuji:
Jak a kde ho mám navštívit? Nevím že by něco takového v okolí 100km bylo, stejně by mě tam nikdo neodvezl

Nejlepší odpověď
Alesh

Když mi bylo tolik, co tobě, měl jsem stejný problém (67 kg – 195 cm jsem měl). Odpověď je jednoduchá, je to dané hodně věkem. Prostě v tomto věku se některým jedincům strašně špatně přibírá, i když jedí furt a skoro cokoliv (co by za to někteří dali, že?). Situace se začne pozvolna měnit, jak budeš stárnou. V tuhle chvíli se s tím dá malinko bojovat a to takto: 1) posilovna (2–3 týdně, trénink cca na hodinu). Cca půl až hodinu po tréninku doplnit cukry. K tomu samozřejmě žrát, žrát, žrát. Cokoliv, kdykoliv, pokud možno lehce stravitelná jídla, nejlépe každé tři hodiny, perfektní jsou přílohy – rýže, těstoviny, k tomu kuře nebo obecně drůbež, králík, ryby. Hodně zeleninu, které napomáhá trávicím procesům, i když sama o sobě energii prakticky nemá. Ovoce – banány. Přidej potraviny, které napomáhají tvorbě testosteronu – vejce, různá semena atd. Jídelníček musí být maximálně pestrý, chce to zhruba jíst takto: 6–7 hod. – vydatná snídaně, 9–10 hod. – svačina (lehčí), 12 hod.- oběd, 3 hod. – svačina, hodina pauza po jídle – trénink, 6–7 večeře, 9–10 lehce zobnout na noc. Snaž se hledat potraviny, kde je hodně bílkovin (proteinů), cukrů (sacharidů) a tuky (lipidy) spíš eliminuj, ale vzhledem k tomu, že jsi hubeňour, tak tuky prakticky nemusíš řešit, pokud budeš cvičit, tak je spálíš. Máš velkou výhodu, že jsi mladej kluk, tvoje tělo spaluje jak divý! 😉 Každej měsíc se můžeš zvážit – váží se ráno, vyčůranej, vykakanej, nahatej, na lačno. Dá se přibrat okolo půl kila za měsíc, je to boj na dlouhou trať, nesmíš se nechat odradit, ono to půjde. S tím hlídáním hmotnosti ale opatrně, pár lidí už to dostalo do blázince, bulimii si vypěstuješ na to šup, pak se najíš a půjdeš blít. 🙂 Fakt na to bacha. Takže bojuj chlapče! 😉

Další odpovědi
Natty*

Radši navštiv výživového poradce, ale ne kvůli holce spíš kvůli tvému ZDRAVÍ! Myslím, že pár kily to nezachráníš. Spočítej si své BMI: http://www.is­tob.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=1501&I­temid=270.
Doplňuji:
Nevím kde bydlíš, tak ti nemohu říct, kde v okolí je výživové poradenství. Najdeš ho ale i na internetu! A s tím odvozem: Pokud něco chceš, tak pro to uděláš maximum, ne? Je ti 15 let, tak už leckam dojedeš sám, třeba autobusem nebo vlakem!

panxnotdead

Taky mi je 15 a mám takový problém.. ale chodím tak měsíc na veslák, kde jsem 5 dní v týdnu, každý den 2 hodiny a v pátek 4 hodiny, dávaj nám tam dost zabrat a to bys koukal jak ta hmotnost leze nahoru, taky tak 3× víc žeru :D