Terryle

Jak „zařídit“ pomník na připomínku neštěstí?

Myslím, že na místě, kde tragicky zemřelo přes 70 osob, by MĚL být alespoň pomníček. Nemáte někdo tušení, jak se alespoň pokusit o jeho zřízení? Založit občanské sdružení? Podat návrh na městský úřad? Uspořádat veřejnou sbírku? A jak je to řešeno z právního hlediska, nevíte?

Nejlepší odpověď
venkovan

První je navštívit místní úřad, kde by mohli vědět co a jak a nebo odkázat na správný úřad. Potom je třeba dohoda s vlastníkem pozemku kdy by pomníček měl stát. A následně zvážit jak by měl vypadat. A potom už bude otázka jak ho zafinancovat. Někdy stačí i hezký místní velký kámen a k němu dát nějakou tabulku k jaké události. Jindy stačí kříž ze dřeva, někde postaví kapličku, či mohylu. Já jsem víc pro něco skromného co organizátory finančně nesešrotuje. Veřejné sbírky a další metody na získání peněz je dost náročné, zejména pro lidi kteří nejsou na takové akce zvyklí.