bigbít

Jak zapomenout?

Chci zapomenout na nepříjemnou část života, ale nějak nemohu najít účinný způsob. Jde o člověka, který mne dva roky obtěžoval a psychicky vydíral.

Nejlepší odpověď
kropitko

Zapomenout nelze, jediná možnost je přijmout to co se nám stalo jako součást našeho života.
Určitě čas a další aktivity rány zahojí a víra v lepší chvíle minimalizuje špatné vzpomínky…nehledě na to,že časem zjistíte,že i to zlé bylo pro něco dobré. Nabrala jste zkušenosti,sice nepříjemné,ale i ty jsou někdy dobré. Třeba se Vám to bude ještě někdy hodit,,,,

Další odpovědi
Arni

Jak tu bylo napsáno, zapomenout je obtížné. Lék na to může být najít si jinou známost, byť se to možné v téhle chvíli zdá nemožné. Ale život jde dál a nemá cenu se trápit kvůli jinému. Tím ubližujete jen sobě.
A jestli tahle rada nevyhovuje, tak se vrhněte na nějaké koníčky. Tím nemyslím poníky :) , ale např. fitness, posezení s kamarádkami a konec konců i pokec tady na webu :) :) .
Hlavně s chutí do života

FilosofovaEm

Bigbít, každému zabírá něco jiného. Ale snad příroda, když jsme její součástí, by měla umět pomoci. Procházky krajinou, která se ti líbí, výlety do jiných zemí, do „cizího“ světa, by měly tvojí duši uzdravit.

BEAES

Nemyslet na to půjde asi dost těžko, lehko se to říká, ale hůř dělá, znám to. Věřte, že vše chce čas, za rok si na to možná už ani nevzpomenete, určitě budete někde jinde s někým jiným. Choďte se často odreagovat s přáteli, pokud je to možné, neodmítejte pozvání kamkoli.

led

Ak chcem na niečo zabudnúť, snažím sa na to (ani náznakom) nemyslieť.
Každá spomienka má v mozgu svoju „adresu“, neudržiavaním – nemyslením na spomienku – sa cesta pomaly stráca.

anonym

Raději nezapomenout. Ale občas pozapomenout.