jirka1111

Jak zapojit Xbox 360 bez HDMI k TV?

Prosím o radu ohledně zapojení konzole xbox 360. Chci si koupit levný starý xbox a chtěl bych ho připojit k svojí televizi, která má zezadu výstupy na DVI, HDMI a má zdířku RGB, ale není tam jak připojit ty barevné kabely od konzole. Vím, že bych to měl zapojit přes HDMI, ale problém je právě, že ten starý xbox nemá HDMI výstup. Šlo by to tedy zapojit nějak jinak, pochopitelně aby šly zvuk i obraz?

Odpovědi
iceT

Už tu konzoli máš doma? Až podle toho bych se zařídila, jaké koncovky ty kabely budou mít, mělo by to jít zapojit přes scart nebo cinče, koupit se dá i scart s cinčema dohromady.

Muffz

Doporucuju koupit nasledujici verzi xboxu 360 (Elite, S). Zaprve je tam hdmi vystup, zadruhe nejsou tak poruchove jako Core verze (typ bez hdmi), kde je vic nez velka pravdepodobnost, ze si zahrajes jen chvilku a pak hura do servisu / kontejneru.

Jinak se tenhle xbox pripojuje pres kompozitni AV kabel.
http://prislu­senstvi-herni-konzole.heure­ka.cz/xbox-360-composite-av-kabel/

jirka1111

Jedná se o verzi Xbox 360 Pro 20 GB, která také ještě jako Core nemá HDMI. Slim a Elite jsou určitě lepší, ale právě taky dražší (jde mi jen o zahrání pár her, který bych chtěl a neutáhne mi je Intel grafika).
K tomu zapojení: když bych to tedy zapojil přes scart adaptér kompozitním kabelem, nebude pak obraz nějak divný, když mám HDTV? Podle stránek xboxu se to právě tímto kabelem do moderní TV zapojovat nemá.