klob1

Jak zapojit schema myš ps2 na USB?

Zdravím,
napadlo mě, že když na NTB zlobí Touchpad a bezdrátová myš vysaje baterku a nová zrovna po ruce není. Tak použít myš s PS/2 od počítače k notebooku, jenže tam u NTB mám jen USB 2.0 a 3.0.
Na netu je zapojení jen čistě koncovka-kabel-koncovka, bez dalších součástek. Což by byla i má představa.
Vše na zhotovení mám doma, takže jet pro redukci nějaký ten Km se mi nechce.
Na netu jsme našli pár zapojení jenže ouha, žádné nefuguje. Myš se rozvítí, ale data do počítače žádná. Na displayi se nepohne, nereaguje. Prošli jsme zapojení konektorů a je to stejné.
Zkoušeli jsme přehodit na PS2 pin 1 a 2, u jednoho napíše počítač, že USB nerozeznáno u druhého správnějšího zapojení nepíše nic.
Tak mě napadlo jestli s tím tady někdo nemá zkušenost?
Samice PS/2 a do počítače USB. Myš je optická Logitech. Systém počítač Vista32 a NTB Win7 64bit.
Děkuji za případné rady a zkušenosti. Ověřené funkční zapojení.

Odpovědi
marek953

Bez dalších součástek to nepůjde. Jsou to naprosto odlišné technologie.

cochee

Já mám pocit, že tyhlety jednoduché úpravy fungovaly jen s jistými typy myší a to takovými, které byly vyráběny jakožto stejný model v obou verzích, jak USB, tak PS/2. Ty myši totiž měly na to připravené střeva a výrobce jen napojil jiný kabel, ale to právě umožňovalo použít i tu redukci. Nevím, jestli se takové myši ještě dělají, těch PS/2-kových totiž značně ubylo. Já to používám opačně, v tašce nosím jednoduchou levnou myš na USB a k ní redukci na PS/2, kterou jsem sice dostal od známého jako nepotřebnou, ale která vím, že stála pár kaček. A funguje. Když po mě někdo chce, abych se mu pohrabal v noťasu, použiju USB (touchpady nesnáším), když mi někdo donese krabicový PC s PS/2, nasadím redukci.