Avatar uživatele
tony2412

Jak zapojit modem TP-Link td w9960 k O2?

Mám modem TP link td w9960 a stále se mi ho nedaří zapojit. Svítí mi čtyři kontrolky z pěti, pouze mi nesvítí ta prostřední, vůbec nevím co ty symboly znamenají, připojím ho k počítači a stále nic, napíše mi to připojeno bez internetu, pustím diagnostiku a napíše mi to: Server DNS není pravděpodobně k dispozici. To je vše! Podotýkám že to není modem zakoupený od O2 i když oni tento modem také prodávají. Vezmu modem od O2, jiný typ, zapojím ho a funguje. Ten Tp link jsem před rokem a půl koupil a fungoval tak nějak divně, tak jsem ho uklidil a až teď jsem si na něj vzpomněl a dal jsem ho do záruční opravy a dali mi za něj ten samý ale úplně nový, ale nejde mi to zprovoznit, hledal jsem na netu, tam je samej guru od O2 a zapojení toho modemu, ale od O2 to mají už nějak přednastavený, takže je to o něčem jiném! Já ten modem prostě nijak přes počítač nemůžu nastavit když se mi nepřipojí internet! Kde dělám chybu? Poraďte prosím…/// Jak ten modem mám nastavit když mi do něj nejde internet, jak se do něj mám dostat? A server DNS zřejmě není k dispozici, já nevím co to je DNS, přeci do modemu se dostanu přes PC…4 kontrolky svítěj zeleně, jen jedna nesvítí vůbec, zřejmě ta co znázorňuje internet.

Zajímavá 0 před 1391 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

DNS server je server, který je „tam někde“ na internetu, ne u tebe doma, a který umožňuje zobrazovat internetové stránky s doménovým názvem, např. www.odpovedi.cz – bez tohoto serveru by se musely všechny adresy internetových serverů zapisovat v číselném tvaru, např. 111.234.85.31 . Když nevíš, co znamenají symboly kontrolek, tak se podíváš snad do návodu, ne? Když to neuděláš, tak případnému odpovídajícímu sděluješ „něco mi tam nesvítí, mám u p*dele si zjistit co, jsem na to moc shnilý, zjisti mi to sám.“ A jak nastavit modem se dočteš taky v tom návodu, budeš potřebovat pravděpodobně PC nebo notebook a LAN kabel, kterým spojíš počítačový LAN port s LAN portem toho modemu, pak změníš IP adresu v počítači a pomocí webového prohlížeče (Chrome, Firefox apod.) se připojíš na stránku konfigurace modemu, která se generuje přímo uvnitř toho modemu. Detaily (ohledně např. toho, jakou nastavit IP v PC a jakou adresu vyhledat v prohlížeči) opět najdeš v tom návodu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Detailně si projděte nastavení toho fungujícího a pak stejně nastavte ten novej.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek