tony2412

Jak zapojit modem TP-Link td w9960 k O2?

Mám modem TP link td w9960 a stále se mi ho nedaří zapojit. Svítí mi čtyři kontrolky z pěti, pouze mi nesvítí ta prostřední, vůbec nevím co ty symboly znamenají, připojím ho k počítači a stále nic, napíše mi to připojeno bez internetu, pustím diagnostiku a napíše mi to: Server DNS není pravděpodobně k dispozici. To je vše! Podotýkám že to není modem zakoupený od O2 i když oni tento modem také prodávají. Vezmu modem od O2, jiný typ, zapojím ho a funguje. Ten Tp link jsem před rokem a půl koupil a fungoval tak nějak divně, tak jsem ho uklidil a až teď jsem si na něj vzpomněl a dal jsem ho do záruční opravy a dali mi za něj ten samý ale úplně nový, ale nejde mi to zprovoznit, hledal jsem na netu, tam je samej guru od O2 a zapojení toho modemu, ale od O2 to mají už nějak přednastavený, takže je to o něčem jiném! Já ten modem prostě nijak přes počítač nemůžu nastavit když se mi nepřipojí internet! Kde dělám chybu? Poraďte prosím…/// Jak ten modem mám nastavit když mi do něj nejde internet, jak se do něj mám dostat? A server DNS zřejmě není k dispozici, já nevím co to je DNS, přeci do modemu se dostanu přes PC…4 kontrolky svítěj zeleně, jen jedna nesvítí vůbec, zřejmě ta co znázorňuje internet.

Nejlepší odpověď
cochee

DNS server je server, který je „tam někde“ na internetu, ne u tebe doma, a který umožňuje zobrazovat internetové stránky s doménovým názvem, např. www.odpovedi.cz – bez tohoto serveru by se musely všechny adresy internetových serverů zapisovat v číselném tvaru, např. 111.234.85.31 . Když nevíš, co znamenají symboly kontrolek, tak se podíváš snad do návodu, ne? Když to neuděláš, tak případnému odpovídajícímu sděluješ „něco mi tam nesvítí, mám u p*dele si zjistit co, jsem na to moc shnilý, zjisti mi to sám.“ A jak nastavit modem se dočteš taky v tom návodu, budeš potřebovat pravděpodobně PC nebo notebook a LAN kabel, kterým spojíš počítačový LAN port s LAN portem toho modemu, pak změníš IP adresu v počítači a pomocí webového prohlížeče (Chrome, Firefox apod.) se připojíš na stránku konfigurace modemu, která se generuje přímo uvnitř toho modemu. Detaily (ohledně např. toho, jakou nastavit IP v PC a jakou adresu vyhledat v prohlížeči) opět najdeš v tom návodu.

Další odpovědi
anonym

Detailně si projděte nastavení toho fungujícího a pak stejně nastavte ten novej.