Jak zapojit jistič a přepěťovku?

Do jističe PL7–16/1N/B (http://www.bbe­lektro.cz/jis­tic-16a-pl7-16-1n-b10ka-eaton/d-72064-c-3580/) přivedu fázi od přívodu od předřadného jištění (20A) na levou svorku nahoře. modrý střední vodič přivedu z N přípojnice v domácím rozvaděči (je rozdělen TN-C-S, ale není přizemněn – něšlo kam to přizemnit)dám na svorku napravo.

Z levé svorky jistče PL7–16/1N/B dole, odvedu fázi na levou dirku zásuvky. Z pravé svorky jističe odvedu střední vodič na pravou dirku zásuvky. V zásuvce ještě bude ochranný vodič, který vede na PE přípojnici v rozvaděči.

Vedle jističe bude modul přepěťové ochrany SPB-12/280/2 od Firmy Moeller (http://www.eli­ma.cz/obchod/pro­duct_info.php?pro­ducts_id=13029).

Z levé svorky jističe povedu hnědý vodič do levé svorky nahoře přepěťové ochrany a z pravé svorky jističe povedu modrý vodič taky do pravé horní svorky přěpěťové ochrany.

Svorky dole u přepěťové ochrany budou propojeny a žlutozelený vodič povede na PE přípojnici.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud to neumíte, nemáte se co hrabat v el. rozvodech. Jakékoliv úkony smí provádět jen osoba se zkouškami odborné způsobilosti – např. vyhl. 50 anebo autorizovaná firma.
Elektrika a plyn podléhají zvláštním předpisům, neboť tu hrozí smrtelné úrazy.

Další odpovědi
elektrikář

Tuto práci nechte odborníkovi přehozením některého drátu můžete spůsobit úraz i požár.