Avatar uživatele
tony2412

Jak zapojit dva modemy, jeden pro TV a internet a druhý jen pro wifi?

Prosím zda to jde, tak mi to vysvětlete co možno polopaticky, nic o tom nevím…

Zajímavá 0 před 1402 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Není mi jasné na co chceš dva modemy. Ty máš dvě ADSL linky? Nebo dvě přípojky od UPC? Modem zpravidla potřebuješ jen jeden a ten klidně zvládne všechno. Pokud potřebuješ, pak do modemu můžeš zapojit další switch, router, nebo WiFi-AP (já třeba teď potřeboval víc ethernet kabelů, takže jsem připojil další router, i když na danou úlohu by switch stačil – switch je v hierarchii těch síťových prvků níže)

A projdi si názvosloví a případně doplň otázku, nebo to upřesni v diskusi:
MODEM – převádí signály na jiné rozhraní (zpravidla koncový bod pro ADSL/VDSL linku, dříve pro klasickou telefonní linku, kabelový internet (UPC) apod)
HUB – propojení síťových okruhů (hloupé zařízení na ethernet se v současnosti prakticky nepoužívá)
switch – jako HUB, ale s „inteligencí“ – dokáže poznat která data komu patří a přeposílá je vždy jen na správný kabel, neobtěžuje s komunikací mezi dvěma počítači celou síť
router – jako switch, navíc dovoluje nějaké pokročilejší operace a řízení síťě
WiFi AP – dovoluje připojení koncových zařízení (počítačů) přes WiFi a zpravidla je provozuje s internetem na kabelu (ethernet)

Obvykle je v současnosti pod pojmem „ADSL modem“ zařízení které slouží jako ADSL modem, router a WiFi AP zároveň, ale lze sehnat i modemy, které připojí jen jedno zařízení prostřednictvím USB nebo ethernetu (RJ45)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To ti nikdo neřekne, protože z dotazu vůbec není jasné, oč ti jde. Nepíšeš ani o jaké modemy jde. Já osobně mám doma modem v režimu bridge a za ním router s WiFi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Já mám jeden modem a ten umí všechno! Dokonce umí WiFi na 2,5 MHz i 5 MHz.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek