tony2412

Jak zapojit dva modemy, jeden pro TV a internet a druhý jen pro wifi?

Prosím zda to jde, tak mi to vysvětlete co možno polopaticky, nic o tom nevím…

Nejlepší odpověď
Dochy

Není mi jasné na co chceš dva modemy. Ty máš dvě ADSL linky? Nebo dvě přípojky od UPC? Modem zpravidla potřebuješ jen jeden a ten klidně zvládne všechno. Pokud potřebuješ, pak do modemu můžeš zapojit další switch, router, nebo WiFi-AP (já třeba teď potřeboval víc ethernet kabelů, takže jsem připojil další router, i když na danou úlohu by switch stačil – switch je v hierarchii těch síťových prvků níže)

A projdi si názvosloví a případně doplň otázku, nebo to upřesni v diskusi:
MODEM – převádí signály na jiné rozhraní (zpravidla koncový bod pro ADSL/VDSL linku, dříve pro klasickou telefonní linku, kabelový internet (UPC) apod)
HUB – propojení síťových okruhů (hloupé zařízení na ethernet se v současnosti prakticky nepoužívá)
switch – jako HUB, ale s „inteligencí“ – dokáže poznat která data komu patří a přeposílá je vždy jen na správný kabel, neobtěžuje s komunikací mezi dvěma počítači celou síť
router – jako switch, navíc dovoluje nějaké pokročilejší operace a řízení síťě
WiFi AP – dovoluje připojení koncových zařízení (počítačů) přes WiFi a zpravidla je provozuje s internetem na kabelu (ethernet)

Obvykle je v současnosti pod pojmem „ADSL modem“ zařízení které slouží jako ADSL modem, router a WiFi AP zároveň, ale lze sehnat i modemy, které připojí jen jedno zařízení prostřednictvím USB nebo ethernetu (RJ45)

Další odpovědi
Edison

To ti nikdo neřekne, protože z dotazu vůbec není jasné, oč ti jde. Nepíšeš ani o jaké modemy jde. Já osobně mám doma modem v režimu bridge a za ním router s WiFi.

mosoj

Já mám jeden modem a ten umí všechno! Dokonce umí WiFi na 2,5 MHz i 5 MHz.