Kickwick

Jak zaplatit zálohy na zdravotním pojištění jako OSVČ?

Zdravím, od 17. Května jsem registrovaný jako OSVČ (volná živnost) a doteď mi nepřišla žádná složenka na zaplacení zdravotního pojištění. Sociální už mi přišlo a mám ho zaplacené. Paní na úřadu mi řekla že mám počkat a že nemám platit nic dokud mi to nepřijde. Termín splatnosti je však už jenom do 8.6. Na internetu jsem se nic nedozvěděl, tak se obracím na Vás. Díky.

Odpovědi
autacek

Co povídala jedna paní není podstatné, čísla na jaké účty platit jsou na webu, variabilní symbol je tvé RČ.

nyjono

Buď v klidu.
Není problém zálohu doplatit.
Počkej do konce června a kdž se nebude nic dít, zajdi na pobočku a tam se domluv.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

„Paní na úřadu“ je někdo z vaší zdravotní pojišťovny? Zdravotních pojišťoven je více, všechny mají informace na webu, např. OZP zde: https://www.oz­p.cz/pro-platce/samoplat­ce/caste-dotazy/jsem-osvc-nebo-obzp