Vedi_Thita

Jak zaplácnout díry v omítce – panelák?

Chystám se na rekonstrukci bytu a potřebuji zalepit pár děr. Díry jsou tak velké že při použití sádry mi brzo sádra brzy popraská, ale nejsou zas tak hluboké(podle mě), abych musel použít maltu. Pro potřebuji radu – jak silná vrstva může být štuku? Je něco co by vynahradilo maltu a chovalo se jako štuk – taková štukomalta?

Díky za rady!
Doplňuji:
Pokud tedy smíchám sádru se štukem, není potom nějaký problém s filcováním a v jakém poměru je můžu míchat?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Použít sádru s pískem a nebo štuk a přidat sádru.

Další odpovědi
tom004

Existují různé,akrylátové tmely.Navštiv prodejnu,barvy,la­ky.Určitě dobře poradí.Tmely nepraskají,a uchovávají si,svoji pružnost.

arygnoc

sadra je geniální – prodloužit dobu tuhnutí lze octem.
aby nepraskala, je nutné ji aplikovat ve více vrstvách.
lze použit i tmely.

elektrikář

Štuku by nemněla být vrstva tlustší než jedn mm, jinak praská. Štuk se sádrou jde také použí, nanesl bych jej v několika vrstvách.

mosoj

Prodává se sádroštuk v pytlích. ten může být i v 1 – 2 cm vrstvě vrstvě, nepraská a zahlazuje se jako norm. štuk v klidu beze spěchu.
Normální štuk jenom 2– 3 mm jinak praská.

mosoj

Normální sádra i zednická nebo elektrikářská vám rychle ztvrdne.

dědapetr

Do štuku se přidá sádry trocha jen takové množství,aby jsi to stačil/a zpracovat a po zavadnutí hned rozfilcovat.