Avatar uživatele
paul1

Jak zamezit zpětnému tahu v komíně?

Dozvěděl jsem se, že při topení v plynovém kotli může nastat situace, že po zapnutí digestoře dojde vlivem utěsnění
oken a dveří a odsávání vzduchu z prostoru digestoří k zpětnému tahu v komíně plynového kotle. Tím k zamoření prostoru kysličníkem uhelnatým, který může způsobit otravu obyvatel domu. Jak tomu zamezit a pokud je to pravda, proč toto upozornění není nalepeno na každém plynovém kotli (mimo kotlů turbo, tam to nehrozí)? Děkuji za odpověď.P.

No dobře, souhlasím. Ale ne každý má kotelnu, viděl jsem plynový kotel v kuchyni, nebo koupelně. Tam trvalé větrání je asi problém

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: paul1

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud nastane v místě kde si kotel nasává vzduch podtlak, tak zpětnému tahu nezabráníš. Šlo by to řešit přidáním ventilátoru na komín, ale tím by se uplně změnily tahové podmínky. Jednodušší bude při roztápění kotle digestoř a podobná zařízení nezapínat.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?paul1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

to upozornění tam je určitě v návodu, kotel by měl mít povinně přístup vzduchu a ne odtah vzduchu.

kotelna musí být větraná

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

…„Ale ne každý má kotelnu,“…
Ke každému kotli musíš mít zajištěn přívod vzduchu – i kdyby byl umístěn v koupelně, kuchyni, na chodbě…
Jinak takový kotel neprojde revizí – nemůže být používán.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

musíš mít přístup vzduchu a je jedno kde je kotel umístěn.Bu´d mřížka v okně nebo solo přisávání trubkou z venku.Podtlak v komíně ti je k prdu.Máš něco blbě a to přístup vzduchu ke kotli. udělej mu větrání aby si mohl i při zapnutým větráku brát vzduch někde z venku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

Ještě se k problematice vracím. Otrav kysličníkem uhelnatým je každý rok mnoho. Z jiné diskuze mám názor, že podobný problém, kterému se zde věnujeme, platí obecně i pro krby, krbové kamna apod. I tyto topidla mají mít zajištěný přívod vzduchu z venku. A toto má vyřešeno myslím málokdo a podceňuje se to.

před 3076 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek