Jak zamezit zápisu na USB flash?

Mám tam portable aplikace a už nechci nic přidávat. Pokud se připojím na jiný PC nechci chytit vira. U paměťovek to je řešeno přepnutím tlačítka na boku pro povolení/zákaz zápisu. USB flash to nemá.

Nejlepší odpověď
brillant

existují i flash disky se zámkem proti zápisu

Další odpovědi
badisko

http://tips-cz.blogspot.i­e/2011/04/jak-povolit-zapis-ochrana-usb-zarizeni.html zde je navod..

mosoj

Nevěřím že to jde ošetřit, zejména nějakým zámkem.
Ve svém fotoaparátu používám program na zdokonalení firmwaru foťáku tzv. CHDK. CHDK se nahraje na kartu, karta se zamkne a jenom tehdy to funguje, včetně zapisování dat na kartu. A karta je přitom zamknutá. Podrobnosti neznám ale určitě je to důkaz že na kartu lze zapisovat i když je zamknutá. Podobné to bude i s Flasch USB.

anonym

Badisko, díky, ale tohle je lepší. Po delší době se mi podařilo něco najít. Zákon schválnosti zafungoval. Dám dotaz a pak během 1/2 hoďky najdu a předtím 2 dny nic.
http://www.zi­ve.cz/clanky/usb-write-protect-bezpecnejsi-prace-s-usb-flashkou/sc-3-a-162626/default­.aspx#utm_medi­um=selfpromo&ut­m_source=zive&ut­m_campaign=RSSfe­ed

anonym

Briliant, to právě nemám, šlo by to nějak ošetřit? Třeba i softwarově, aspoň něco.