georgisek

Jak zamezit vstupu třetí osobě po rozvodu před majetkoprávním soudem do společného bytu manželů

Jsem před rozvodem odešel jsem z bytu pro klid rodiny manželka má nového partnera a vodího k nám domů byt vlastníme jako manželé a ja si nepřeji aby ten to člověk vstupoval a pobýval v mém bytě a také používal mé věci dá se stím něco dělat dá se tomu nějak zabránit

Odpovědi
Drap

Lze to mu to vstupu zabránít

Anketa nemá jinou možnost. Byt vlastníte oba dva, to znamená máte stejná práva i povinnosti. Manželka si může pozvat koho chce, stejně jako ty. Soud nemá co řešit, pokud nedochází k žádnému protiprávnímu jednání. Přesto by jedna možnost byla, jak se těchto problémů zbavit.Pokud jste těsně před rozvodem, bylo by možné u notáře svoji polovinu majetku darovat manželce a byl by problém vyřešen. Nikdo už by se nepohyboval v tvém majetku a nepoužíval tvoje věci.

Edison

je možné požádat o pomoc soud

Chybí tu ta jiná možnost. Je to na právníka. Obecně platí, že nelze bránit výkonu vlastnických práv. Ta máte oba stejná. Co by právník tak mohl zvážit… Snad leda předběžné opatření.

Hlada

je možné požádat o pomoc soud

Je sice možné požádat soud, ale normální chlap by se k takové šaškárně nesnížil. Dřív, než se pustíš do dalších konfliktů, objednej se raději do manželské poradny nebo k psychiatrovi. Vaše spory žádný právník ani soud nevyřeší. Jestliže jsi byt dobrovolně opustil, manželka si tam může vzít nového partnera a žádná škoda nikomu nevznikne. Jestli jste rozhodnutí se rozvést, neřešte blbosti, ale raději se dohodněte na nesporném rozvodu bez vyhazování peněz za právníky a soudy.