Rokio

Jak zamezit šedivění vlasů?

Boj proti známkám stáří

Nejlepší odpověď
led

Šedivé vlasy sa objavujú aj u mladých ľudí, nie je to vždy príznak staroby. Šedivenie nezávisí od veku, ale od dispozícii daného ľudského organizmu.

Ako bojovať vo vopred prehratom boji? Vydávajte šediny za príznak múdrosti.

Další odpovědi
marci1

„V literatuře se uvádí, že prevencí proti předčasnému šedivění vlasů je vitamín ze skupiny B – kyselina paraamino-benzoová (PABA). Je obsažena např. v pšeničných klíčcích, melase, pivovarských kvasnicích, celozrnné rýži a dalších celozrnných obilovinách,jo­gurtu, ledvninách a játrech. Vitamín PABA produkují i střevní bakterie,pokud ovšem není narušena přirozená střevní mikroflóra (např. po užívání antibiotik).
Podle některých odborníků se doporučuje kombinace PABA a kyseliny listové (tmavězelená zelenina, mrkev, kvasnice, játra, žloutek, meruňky, avokádo, dýně, fazole a celozrnné obiloviny). Podle některých zdrojů se může navrátit původní barva vlasů. Podle jiných zdrojů je šedivění dědičně naprogramovaná záležitost a nedá se ovlivnit.
Na vitamín PABA má nepříznivý vliv vaření, alkohol, káva, estrogeny.“
http://diskuse­.doktorka.cz/se­diveni-vlasu/

zjentek

Podepsat se pod tím může i vlastní životní styl ..styl žít „mladě“.
Pomoct pak může i holič (tuhle varianu je ale třeba dobře rozmyslet ;)

iceT

Barvit?:-)

Šidlo

nijako, ak to máte geneticky v rodine

ale ak taťka alkoholik a deda tiež a obaja skoro šediví.....tak to bolo skôr tým alkoholom než génmi

a všeobecne známky starnutia majú skoro fajčiari, ešte skôr alkoholici a najskôr feťáci

ak žijete v extrémnom strese/prežili ste veľa zlého – pohromy, nehody, ťažké choroby.........tak to budete starnúť asi ako alkoholik

takže len riadna životospráva…a ak sa dá, vyhýbať sa radiácií a chemikáliam

da ny

Těch vlivů a příčin včetně dědičné vlohy je jistě celá řada.
Mne vždy udivovalo náhlé zešedivění (vlivem stresu, šoku), ze dne na den (během několika hodin)
Stejně tak u zemřelého ztmavnutí šedivých vlasů…

„Šediny lze zakrýt pouze barvou. Nicméně skupina vědců z univerzit v britském Manchesteru a německém Lübecku je možná na správné stopě. V laboratorních podmínkách vytvořili molekulu podobnou hormonu, jež produkuje melanin, pigment, který dává barvu vlasům i pokožce.
Molekulu vyzkoušeli při léčbě skupiny žen ve věku 45 až 65 let a výsledky byly velmi uspokojivé. Ve všech případech došlo k aktivaci melaninu a nově rostoucím vlasům se vrátila původní barva. Také u žen postižených alopecií areata nastaly překvapivé změny: narostly jim nové vlasy, u několika z nich dokonce vlnité, i když je měly původně rovné. „Výzkum ještě nebyl ukončen, s melanocyty je třeba zacházet zvlášť opatrně, ale už teď představuje pro všechny postižené velkou naději,“ říká vedoucí výzkumu doktor Ralf Paus.“
http://esteti­ka.cz/Archivclan­ku.aspx?p=arti­cles&news=179&ti­tle=MOHOU+VLA­SY+P%C5%98ES+NOC+ZB%C4%9­ALET?#.Vqofe1Ir­qmI

Mc Merkurion

… ostříhat,vyho­lit,nejlepší způsob,jak se jich zbavit (a taky nejlacinější) …

martan75

Souhlasím, že částečný vliv by na to mohl mít zdravý životní styl, redukovat šedivé vlasy jde v dnešní době ale i jinak než hned nějaká barva atd. Já už nějakou dobu používám vlasovou vodu od reparexu a navrácení barvy je vidět o 100%, výsledky sama uvidíte už po týdnu, viz zde: https://www.re­parexshop.cz/blog/pri­pravky-proti-sediveni-vlasu/. Nevýhodou používání je, že je potřeba to používat pořád. Ale když si to tak vezmete, je to stejné jako s barvou. Jen jí budete mít přirozenou a nebudete mít odrosty a vlasy budou zdravé.