Avatar uživatele
SADLIK

Jak zamezit průsaku vody z rybníčka, mám-li kamennou hráz a za ní hlínu? .

Blíže-rybník kachnák, 5×7m.Před vyvezením 0,5 m.nečistot byl stav vody o 0,4 m vyšší než je dnes.Počítal jsem s původní hladinou.Proto jsem se nezabýval nějakým dodatečným opatřením. Pouze vazká hlína,stavěli z ní stodolu, a kamenná hráz dokola. Přepadový a výpustní rouru mám ted nad vodou. Nevím, co ještě dodat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Na to sice nejsem expert, ale dříve než rybníček vznikl, měla tam být před hrází hydroizolační folie, nebo geotextilie s nacpaným jílem. Možná se to takhle napravit i dodatečně. Snad poradí lépe někdo se zkušeností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BANAN93

celé jezírko je kámen+beton ?

  • nátěry (vodní sklo, chlorkaučuková barva na betonové bazény, hydroizolace). Většinu mají i v obchodních domech jako Bauhaus, Hornbach apod.

asi to odstranění jemných nečistot ze dna způsobilo, že dno nyní netěsní nebo je obnaženo nové prozatím žíznivé ,asi to bude chtít novou vazkou hlínu (jíl apod. a pořádně ji udusat a udělat z ní celistvé dno (betonovat dno, nebo dát folii a zabetovat jí pod boční stěny asi nechcete ?) , nebo možná chvíli počkat co to udělá jestli si nové dno sedne samo. Taky by se hodilo vědět jestli máte přísun vody – svedené okapy ze stavení, potůček, spodní voda, hadice ?

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Dáváš velmi málo informací…
😉
Nejdřív musíš najít díry – a pak zhodnotit, zda bude stačit třeba výmaz jílem, překrytí folií anebo bude nejjednodušší hráz udělat novou…
_____________­________________________­_____
Zřejmě jsi vyvezením nečistot narušil těsnící schopnost vazké hlíny – a možná i nějakou odvezl…
😉
Jak píšu – musíš najít díry a pak – podle umístění a velikosti a četnosti rozhodnout, zda bude stačit výmaz jílem (to je ta vazká hlína) a nebo bude jednodušší jezírko vybudovat znovu…
Ale to ti po netu nikdo nemůže rozhodnout…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

nejsem expert na přehrady, musel bych to vidět ale proložil bych silnější PE fólii pro zahrádkáře, transparentní (průsvitnou) aby nebyla vidět

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SADLIK

Voda je pouze z okapu,ovšem střecha stodoly 7×22 m je dostatečná, pokud trochu prší.

před 3016 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ještě mne tak napadlo – všechny průsaky by vyřešilo položení folie (v daném rozměru cca10 tisíc slušná, zhruba polovic nejlevnější; k tomu geotextilii pro omezení možnoti průrazu) – rybníček vypustit, znovu vyčistit, položit geotextilii, na ni vodotěsnou folii, zabudovat vtok a výpusti…
Je to umělohmotná náhražka, ale na druhou stranu na několik desítek let klid…
😉

před 3016 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek