OptieX

Jak zamezit příjmu plateb ze specifického účtu?

Jak zamezit příjmu plateb ze specifického účtu? Jedná se o ČSOB, a jde o to, jestli tam jde nastavit, aby nebyly akceptovány platby/příjmy z vybraného účtu. Ta osoba nechce dostávat peníze od specifického účtu.
Jde to nějak nastavit?

Edison: To je ale „zajímavý“, když chce někdo blokovat příjem penez, viď?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

V poradně na banky.cz před třemi roky někdo psal, že blokaci příjmu plateb lze nastavit pouze na všechny příchozí platby, nebo vůbec.

https://www.ban­ky.cz/poradna/2699-blokace-prichozich-plateb/

Jinak přesně stejnou otázku (blokace plateb z jednoho konkrétního účtu) řešil někdo např. před 6 lety na Mimibazaru (https://www.mi­mibazar.cz/ro­dinne_foto.php?id=4373­394&user=0&or­der=0&typ=2013). Tam někdo třeba psal, že Komerční banka by to zvládla technicky (systém to umí), ale zřejmě to nenabízí jako běžnou službu klientům. Česká spořitelna to prý udělat nedokázala/nechtě­la. Většina bank umožňuje pouze blokování všech příchozích plateb, rozlišovat mezi nimi nelze. Vtipné je to zejména u těch bank, kde mají poplatky za příchozí platby.

Další odpovědi
anonym

Tuhle blokaci asi nezastavíš, ale můžeš automaticky jakoukoliv platbu z konkrétního účtu pomocí API okamžitě vrátit zpět na účet odesílatele.

Edison

Zajímvé… Tohle opravdu zodpoví jedině banka.

hapiky

Specifický je míněno jako konkrétní, určitý, jediný?
Co by se jinak mohlo skrývat pod pojmem specifický účet tedy nevím.
Kdyby to měla být běžná či speciální bankovní služba, tak by si mohl někdo dát seznam tisíců účtů, od kterých by platba nebyla přijata, a naopak třeba sto tisíc, na které by nemohla být odeslaná. Že by o takovou komplikaci banka stála, je nepravděpodobné.

anonym

Ahoj OptieX, musíš se dohodnout s odesílatelem, aby Ti peníze neposílal, banka to pro Tebe nemůže zablokovat.

Zdroj: https://www.csas­.cz/cs/kontak­tni-cisla-adresy

nyjono

Protože v zájmu každé banky je co nejvíc příjmu peněz, není tato služba běžně v nabídce.
Možná by ti toto mohli nastavit přímo, kdyý navštívíš pobočku a dáš konkrétní požadavek.

Pepa25

Nelze. Navíc je to velmi zvláštní požadavek, pochopitelný max. u těch pár bankovních dinosaurů, kteří účtují poplatky za přídchozí platbu.

OptieX

Děkuji, palec nahoru dám Bobkovi, to nejlíp prohledal, a Edisonovi bych dal pěstí palec dolů. To tu nejde. :-/