Jak zamezit počůrávání?

Máme 3,5 letého klučinu, kterého nemůžeme přinutit chodit včas na záchod. ze začátku ho velmi bavilo chodit na záchod a splachovat (i třikrát za půl hodiny), ale postupem času je čím dál častější, že si neříká. ptáme se ho několikrát za hodinu, ale vždy řekne nepotřebuju a pak příjde počůraný. už jsme zkoušeli i motivaci sladkostmi nebo za odměnu pouštění pohádek v TV. zkoušeli jsme ho nechat i v mokrém, ale nic nezabírá. příjde mi, že mu nic nevadí. prosím tedy o radu, co dělat?! může být problém v tom, že se o výchovu podílí více lidí? (ačkoliv všichni stejně?)

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

U takto velkého dítěte už je pomočování skutečně znak nějakého problému, tím spíše pokud už to v minulosti bylo v pořádku a pomočování se vrátilo.
Důvodů může být několik.
Děti takto hodně reagují na nějakou psychickou zátěž. Někdy se to stává třeba u začinajících školáčků. Navenek pak dítě může vypadat vyrovnaně, protože problém řeší takto.
Ano, příčinou může být i to, že se o jeho výchovu podílí více lidí. Záleží hodně na tom, co je to za lidi. Pokud jste to Vy (rodiče) a třeba babička, ještě bz to němělo být tak zlé. Má-li dítě ale ještě např. chůvu nebo au-pair, jakkoliv to nazvete, nebo dokonce pokud se jich vzstřídá více, pak to některé děti mohou snášet špatně. Ale důvod může být i docela jiný.

Další možnou příčinou je nějaká porucha např. na močovém měchýři.

Se synkem zajděte k lékaři, aby Vás doporučil na urologii. POkud tam nic nezjistí, zajděte s ním k dětskému psychologovi, který by měl odhalit, na co takto reaguje. Osobně si ale myslím, že to bude právě psychického rázu.

Další odpovědi
Michal

Když jsem pracoval jako vychovatel§ hrál jsem takovou hru: namalovali jsem velkou loď a na ní námořníky,kteří nebyli vymalovaní,když se klučina nepočural vymaloval si námořníka jako vitězství a já si jednoho škrtnul na své lodi. Konzutoval jsem to tenkrát na dětské psychiatrii. Nekupujte bonbony, patláte dítěti žaludek a není to nejlepší motivace,na dítě nekřičte a zbytečně ho netrestejte.Úspěch pořadně pochvalte!Vím,že tenkrát to pomohlo.Ještě dostával krajíček posoleného chleba na noc. Nemusí to být loď,může to být letadlo,hora s horolezci,prostě to,co má rád. Držím palce!
Taky se trénuje svěrač : Dítě čůrá a řekne se mu dost, mělo by přestat.Hlavně všeho s mírou.Mudr. Navštivte i dětského psychiatra,třeba na nějakou zátěž takto reaguje,nebo proti nečemu protestuje

bond73

Problem,ktery popisujete je trochu neobvykly,protoze pokud vas syn, jiz chodil samostatne na WC a nyni takto stagnuje,nemyslim si,ze by to bylo jeho nevuli,ale spise se jedna o jakysi psychicky blok,ci problem s vnimavosti plnosti mocoveho mechyre.Abych vam to vysvetlil,on proste neciti,kdy jiz ma mocovy mechyr plny a neciti potrebu na malou strana a pak proste, sverac mocoveho mechyre vypudi moc ven,aniz by vas syn ,s timto mohl cokoliv delat.Domnivam se,ze by jste mela se synem vyhledat odbornou lekarskou pomoc u urologa,aby jej v tomto smyslu vysetril a nebo take muzete zajit, za vasim pediatrem,ktery vam samozrejme vysetreni u takovehoto lekare zprostredkuje­.Absolutne zakazuji,aby jste syna jakkoliv trestala ci karala,protoze jsem presvedcen, ze to neni jeho chybou.Mel jsem podobny problem se svym synem,ktery toto zacal delat az v osmi letech,dostal jakysi sirup, na posileni vnimavosti v mocovem mechyri a problem se po 14.dnech vyparil.Proto tedy jeste jednou apeluji,co nejdrive vyhledat lekare.

panenka

mám pro vás odpověd tak si jí přečtite pokud se ám to nezobrazí tak když si najedete na vaši otázku a odpovědi co máte pod ní tak vpravo máte sloupeček s podobnými otázky i s odpovědi

Zdroj: www.odpovědi.cz/o­tázky/jak-naučit-syna,-aby-se-nepočurával

fortin

Už se zde vyskytly odpovědi na tohle téma, zkuste vyhledat počůrávání, nebo téma které vás zajímá třeba se vám to bude hodit. Máme tady hodně zajímavých i všedních otázek.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-naucit-syna-aby-se-nepocuraval