kefud

Jak zamezit načítání nechtěných stránek na Firefoxu?

Stále se mi načítají nechtěné stránky na Firefoxu, např.: http://binomo­trader.com/?from=z­eroparkcz&zone­id=plumbeous-marten a jiné sexy stránky, případné hry atp. Nainstaloval jsem Adblock, ale stále se nepravidelně načítají. Měl jsem PC v záruční opravě od té doby to začalo, nevím si s tím rady, prosím o radu.

Odpovědi
Muffz

Dokud nebude update Adblocku, tak s tím nic moc neuděláš bych řekl. Developeři se snaží najít všemožný způsob, jak obejít Adblock a zobrazovat reklamu, přes nové záložky / okna se jim to (pro nás bohužel) daří.

// Předpokládám, že myslíš otevírání nových stránek když se chceš například dívat na seriály, filmy atp. Tam je před videem vložen odkaz na otevření těch nových stránek a bez odkliknutí se video nespustí.

Bývalo hůř, kdysi bez Adblocku mívaly videa i 5–8 takových vyskakujících oken, to si člověk i to video rozmyslel.

ivzez

Kolik těch stránek je?

Nežádoucí reklamu blokuji v souboru hosts.
Přidala bych řádky:
127.0.0.1 Neja­kaSexyAdresa.com
127.0.0.1 bino­motrader.com
(Mezi 127.0.0.1 a adresou mají být nejméně dvě mezery.)

anonym

můžeš místo adblocku zkusit jiný doplněk, který dělá podobnou práci a třeba se ukáže že ji dělá lépe …

Tady je několik alternativ adblocku se kterými bývají uživatelé docela spokojeni podle recenzí:

  1. uBlock Origin https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/addon/u­block-origin/ (FF) nebo https://chrome­.google.com/web­store/detail/u­block-origin/cjpalhdlnbpa­fiamejdnhcphjbke­iagm?hl=cs (CH)
  2. Adblock Plus https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/addon/ad­block-plus/ (FF) nebo https://chrome­.google.com/web­store/detail/ad­block-plus/cfhdojbkjhnklbpkda­ibdccddilifddb?hl=cs (CH)

aliendrone

Tohle není o AdBlocku – ten blokuje reklamy. U tebe nejspíš dochází k internímu volání, kdysi se mi to také stalo. Musel jsem odinstalovat CELÝ Firefox (VŠECHNO – včetně profilů a backupů, které v PC zůstavají – ty vymaž ručně, Firefox je tam nechá pro případ opětovné instalace a nastaví se podle nich – což právě v tomto případě NECHCEŠ!), vyčisti i registry a teprve PAK znovu nainstaluj a doufej, že to stačilo. Někdy nepomůže ani to! (BTW – záložky si vyexportuj do HTML a z něj je pak obnov, neprováděj zálohu nastavení CELÉHO Firefoxu – jinak jsi zase na začátku!)

Až budeš reinstalovat systém, nainstaluj si sandbox a browser ZÁSADNĚ spouštěj v sandboxu!!!!

Muffz

aliendrone – radikální a neúčinné řešení. Nová okna jsou volána ze stránek, nikoliv z pc. Je to typ reklamy, který ještě nemá Adblock ošetřený, proto to vyskakuje.
Vyčištění registrů je značně pokročilá operace, i ten CCcleaner dokáže mnohdy udělat víc škody než užitku. A mazat ručně může jen člověk, co o tom fakt něco už ví.
A ještě reinstall systému, který vyřeší hodně věcí, jen ne vyskakování oken, které řídí weby samy o sobě.