stana73

Jak zamezit kouření sousedům na chodbě v bytovce?Jsem nekuřačka a s dcerou bydlím o patro výš a všechno nám jde do bytu.

Domluvit se nejde-je to jejich věc a pošlou mě do háje.Buď je „zahulená“ celá chodba,nebo je v mrazech okno dokořán(i přes noc).Zatímco oni maji v bytě"čisto",já se bojím otevřít dveře,že dostanu kouřovou facku a nahrne se mi to do bytu.Teď jsem se naštvala a vyhodila popelník z okna :D Děkuji za odpověď,Janštová

Nejlepší odpověď
ReHu

Naštěstí jsem toto nikdy řešit nemusela, ale napadá mě jen, jestli máte nějakého domovního důvěrníka. Nebo někoho, kdo se prostě stará o chod domu. Možná máte domovní schůze, tak to tam přednést.

Další odpovědi
flodur

My máme v Domovním řádu zaneseno Zákaz kouření na chodbách a ostatních nebytových prostorách(skle­py,odpočívadla atd.)Kdo u nás v paneláku nekouří doma(náš případ),tak kouříme na balkonech a žádný problém.Přečtěte si Váš Domovní řád a jestli to tam bude tak není co řešit.Myslím že tento Domovní řád by měl být v každé bytovce.

venkovan

Pokud domluva nepomůže, pravidelně rozprašujete technický benzin, aceton, toluen apod.

jendahun

To je problém.Máme to v baráku to samé a nikdo to řešit nechce.Sám jsem kuřák,kouřím si doma,nebo na balkóně,když jdu před barák,vezmu si na vajgly plechovou krabičku s víčkem od krému na boty.Bezohlednost těchto lidí mne taky štve a ještě jsem nepřišel na to,jak proti tomu bojovat.Dnes se všichni řídí tím – nehas,co tě nepálí.Asi jedině natočit kamerou,jít za majitelem domu a hnát to na přestupkovou komisi.Podmínka je mít v baráku ten provozní řád se zákazem kouření v nebytových prostorách.A ten na místě,kde ho nikdo neukrade a nevyhodí a bude tam aspoň týden.Bohužel obraz doby a společnosti.