petka.s

Jak zamezit ekonomicke krizi?

Odpovědi
Edison

To nejde. Není otázkou jestli, ale kdy. A čím delší jsou intervaly tím hlubší jsou pak propady. Zákon zachování hmoty a energie platí i v ekonomice. Navíc ekonomika je jen sofistikovaná pyramidová hra, tudíž zhroucení je nevyhnutelné, bo časem se přestane rozšiřovat ta ekonomicky činná základna, bo zdroje nejsou neomezené a žádný strom neroste do nebes.

Klaproth

Kašli na to, věnuj se jazykové krizy.

Ametyst

Možná přejít od eura zpátky na národní měny: protože jinak vlády nemají své finance pod kontrolou, nemohou reagovat na změny a musí tupě čekat, co na to Evropská centrální banka. A spoléhat, ze to daňoví poplatníci utáhnou. Zaporne úrokové sazby jsou jen jedna ze zhůvěrilostí a ukázkou toho, jak nehospodarit.

Mc Merkurion

… chtělo by to se prvně nauřit psát česky, od někoho, kdo se neumí ani správně vyjádřit, vypadá tato otázka jako sranda a spam …

Pepa25

Ametyst: maše odpověď ukazuje, že měnová politika opravdu není váš obor 😉