autacek

Jak zamezit, aby se z nevyžádaných emailů dostávaly samy do plánovače oplzlé nabídky a schůzky? Přílohy invite.scs a

a calendar…svg

Pozvánka: 60 + seriózně pro pohodu těla i duše snad se tady někdo najde Můj profil je zde https://...odkaz

nebo

Pozvánka: Hledam muže z Prahy, vek 60–65, ideálně vyšší postavy s větším M. Schůzky u tebe nebo v azylu. Myslím to vázne, ale bez závazku…předem se omlouvám, ze neodpovím všem. Můj profil je zde …

a další zde snad ani nepublikovatelné.

Když mi google začne předčítat program na den, nestačím se mnohdy ani divit.

Podotýkám, že emaily ani neotvírám a do kalendáře/plánovače to skáče samo v rámci existence účtu u google.

Nejlepší odpověď
Malvína

Jestli vůbec zamezit jde. Je to jako s telefonním číslem. Stačí zadat do pochybné soutěže, na neověřené stránky (samozřejmě nevědomky) a e-mail už koluje v databázích. Zkusila bych to naházet do SPAMU. Takové e-maily chodí většinou z pár schránek, takže bych tam hodila každou zvlášť. Také jsem tam švihla všechny e-shopy nebo stránky, ze kterých nelze zrušit newslatter. Gmail schránku SPAM sám vyprázdní po třiceti dnech.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… vypnout chytré funkce u gmailu >>> několik týdnů chodí informace, že díky „chytrým fnkcím“ to google za tebe udělá: roztřídí a zařadí mejly, pozve na schůzku atd.
… stačilo to vypnout a nesouhlasit s tím …

ivzez

Já bych se asi spíš zajímala o to, odkud ta nevyžádaná pošta chodí a podle toho se zařídila.
(Spam jsem neviděla už několik let.)

elkon

Zablokovat nežádoucí adresy a používat programy, které stahují napřed jen hlavičky mailu, kde si pak můžu zkontrolovat, co nechám smazat a co pustím do počítače. Pro stahování mailu používám desítky let Outlook a stahuji pak už jen neškodné maily. Po stažení do PC to mám nastaveno tak, že ze serveru se pak mail automaticky smaže.

Arne1

Takový spam jsem ještě neviděl. Ani na Googlu, ani jinde

JsemVegan32

Jak se říká je to tak chytré až je to blbé. Nebo čím více to má funkcí tím více se tam toho může rozbít.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Tak už jsem to asi našel, děkuji za reakce.

https://www.cnbc­.com/2019/08/27/how-to-stop-google-calendar-spam.html

quentos

„Jak zamezit, aby se z nevyžádaných emailů nedostávaly samy do plánovače oplzlé nabídky a schůzky?“
… jak zamezit tomu, aby se tam nedostávaly…? Takže vy je chcete dostávat…?

Mc Merkurion

… teda, já nevím, ale nic nelogickýho na tom nevidím, smysl mají obě varianty stejný … a jak se zdá, všichni smysl pochopili … kdyby je chtěl dostávat, napíše: „jak zamezit nedostávání …“

ivzez

Ten e-mail máte na Gmailu?
Propojení služeb Google kdysi bylo příjemné, dnes už spíš otravuje.
(Používám už jen Google-disk.)