anonymka14

Jak založit taneční skupinu?

Dobrý den,já si chci založit taneční skupinu,ale moc nevim jak na to.Zatím mám jen vymyšlené jméno,ale to je vše.
Poraďte mi prosim jak si založit taneční skupinu 🙂
Předem díky 🙂

Nejlepší odpověď
led

1– treba tanečníkov-tanečníčky
2– žáner, hudbu, ktorú chcete tancovať
3– priestor na cvičenia a na tanec
4– ak chcete verejne, treba aj divákov
5– maličkosť – peniaze na činnosť
6– čas na nácvik a produkciu
toto bol malý základ.
k tomu
7– registrácia
8– reklama
9– cieľ
10– talent, pot, drina, radosť z pohybu, spolupráca,…
11– trpezlivosť

Další odpovědi
pokazdejinak

nevím, jestli máte ve městě třeba nějaký Dům dětí a mládeže – u nás třeba zastřešuje víc tanečních skupin

důležité je mít prostor a čas zkoušet – začni třeba s partou kamarádů, které to taky zajímá, nebo si nové členy pozvi na konkurz (vyvěš si nějaké letáky po školách)

a pokud se budeš chtít porovnat s nějakou konkurencí, tak se podívej na
http://www.czechdan­ce.org/
tam najdeš pravidla, disciplíny atd.

ani as

dobry den chcela by som sa spytat chcela by som si s kamoskou zalozit vlasnu tanecnu skupinu a my sme iba mlade a tak je to podla vas mozne . nabuduci rok ideme na stredu .ak ano ako

led

Nácviky, ak máte kde môžete robiť aj bez registrácie.
Dôležité je vedieť:
čo chcete tancovať, druh tancov, historické, ľudové, moderné, divadelné tance
ako chcete tancovať – hudba, živá, hudba nahrávka,
kde chcete tancovať
kedy chcete nacvičovať
akou formou budete tvoriť choreografiu
kedy verejnú produkciu
kde na to zoberiete peniaze…

Keď toto budete mať ujasnené, doporučujem vám zaregistrovať si svoje zoskupenie buď ako tanečná skupina amatérska/pro­fesionálna, občianske združenie, podnikateľský subjekt a podobne

Až budete mať tento minizáklad za sebou, už vám ostáva len radosť a pot z tanca. Nezabudnite, že bez hektolitrov potu, prešľapanej obuvi, mokrých tričiek a únavy, veľa nedosiahnete

ani as

a nevie, ako na to