Jak zálohovat celé disky?

Ahoj, potřeboval bych poradit nějaký program, který by uměl udělat zálohu disku nebo teda oddílu, ne soubor po souboru, ale spíše nějak tak kompletně (prostě rychleji).

Odpovědi
taku1

Docela obstojně zálohuje integrovaný nástroj přímo ve Windows a jde vypalovat i CD/DVD pro případ selhání disku/hardwaru. Problém je, že už s tím nic neuděláte, když máte více disků/oddílů, které Windows nevidí (Linux aj). Navíc záloha systému je omezena na dražší edice Vist. Pak tedy použít nějaký externí nástroj. Asi nejosvědčenější jsou komerční programy Acronis True Image nebo Norton Ghost. Rychlé, snadné a přehledné. Pohrát si ale můžete s bezplatnými nástroji SystemRescueCD a Clonezilla. Bohužel jsou náročnější na obsluhu, žádná klikátka z prostředí Windows.