Avatar uživatele
Janča169

Jak zalévat čerstvě zasazenou dýni?

Zasadila jsem si čerstvou dýni a nevím jak často ji mám zalévat.Prosíím poraďte.Díky všem co odpověděli.
Doplňuji:
dýně je u mě doma v plast. truhlíku <3

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, hanny 2, dědapetr před 4759 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Pěstování dýní

Rostlinky dýní je vhodné předpěstovat ze semen. S předpěstováním je vhodné začít od poloviny dubna, aby nám před červnovou výsadbou rostlinky zesílily a snadno se v zemi uchytily.

Semena dýní se zasadí do malých nádobek s kvalitním substrátem, dostatečně se zavlaží a umístí na teplé místo. Substrát nesmí nikdy vyschnout, proto ho pravidělně kontrolujeme.

S předpěstováním se nedoporučuje začínat před polovinou dubna, protože rostlinky by zbytečně dlouho zůstávaly v pěstabní nádobě, čímž se výsadba znehodnocuje.

Na předpěstování dýní postačí 4–5 týdnů.

Začátetkem června je možné rostlinky dýní vysazovat do předem připravených záhonů. Velikost sponu je libovolná, ale obecně se doporučuje minimálně 1m x 1m, aby dýně měla dostatek prostoru pro růst.

Po celou dobu musí být dýně dostatečně zavlažovaná. Kromě závlahy dýně nepotřebuje žádnou speciální péči.

Zdroj: http://www.vel­kadyne.eu/pes­tovani.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

hlavně ji nepřelijte aby vám neshnila
jde o to jestli máte rostlinku doma za oknem, ve skleníku či venku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Substrát musí být vlhký, ale nesmí se ulít. Doporučil bych na dno drenážní vrstvu z kamínků a dirky v nádobě na odtok přebytečné vody.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek