postcd

Jak zakořenit ostružinovou větvičku?

větvička asi 35cm dlouhá, asi 6 pater lístků. Ve vodě mi nezakořeňuje, je to už asi měsíc. Mám ji dát do půdy a udržovat jí ve větším vlhku?

Nejlepší odpověď
beer

Ostružiny se nejlépe množí hřížením.
Pokud už ale máš šlahoun uříznutý, na zakoženění je dle mého názoru příliš dlouhý. Uřízl bych jen vršek (zhruba polovinu celého) v místě, kde je ještě vyzrálé dřevo, těsně pod listem, list odstranil. Zasadil do vlhkého perlitu, nebo i písku a ke zvýšení vlkosti přikryl celý řízek třeba mikroten. sáčkem. Pozor, je potřeba sáček občas krátce sundávat – mohla by tam vzniknout plíseň.
Snad se ti to podaří..
Doplňuji:
Až bude mít aspoň malé kořínky dát v zahradě do země, třeba i s tím perlitem, ať se kořínky nepoškodí.
Jestliže se to nepodaří, vyrob si další odnož hřížením, nebo rýčem odřízni část rostliny i s kořeny.