Johny_r

Jak zákon řeší návštěvu lékaře?

Mám právo jít k lékaři v pracovní době? Musím si na to brát dovolenou? Musím přinést nějakou „omluvenku“ nebo přímo neschopenku?
Jde mi o to, když jdu k doktorovi, takže do práce přijdu třeba jen na půlku pracovní doby.

Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Máte na rok na dobu nezbytně nutnou a pouze v případě, že návštěvu nemůžete vykonat mimo svou pracovní dobu. U lékaře si necháte potvrdit propustku, kterou vám vystaví nadřízený. Ta potom slouží jako doklad o zameškaném čase a doklad na proplacení mzdy.

Pipka

Tohle se řeší propustkou,dá ti ji zaměstnavatel a nechá se potvrdit u lékaře