Tmavovlaska

Jak zakázat rodičům vstup do kroužku?

Po škole budu vést kroužek pro děti, jak zakázat taktně rodičům, aby v kroužku nebyli a čekali své dítě na chodbě?

Nejlepší odpověď
anonym

Netuším, o jaký kroužek a jak staré děti se jedná (spíše bych touhu rodičů se účastnit viděl jako okrajovou) – ale ty jsi vedoucí a jen ty můžeš určovat podmínky…
😉
Jen je stanov předem a pak striktně dodržuj (jakmile z nich jednou uděláš výjimku, celý systém bude směřovat ke ´zhroucení´).
___
Koneckonců – kroužek má být pro děti (nikoli pro jejich rodiče) a přítomností rodičů dětská pozornost ´trpí´, případně se dítě má tendenci chovat jinak, než v rodičovské nepřítomnosti.

Další odpovědi
setapouch

Rodiče jsou za děti právně odpovědni, pokud chtějí být se svým dítětem a je to v souladu se zákonem, nemůžeš jim v tom bránit.
Sepsal bych pravidla a tam stanovil, že z toho a toho důvodu (opravdu konkrétní důvod, aby to rodiče nebrali jako prázdnou buzeraci) žádáte rodiče, aby nerušili kroužek svou přítomností.
Doplňuji:
Vzpomeň na skautské vedoucí obviněné (nevím, jak to dopadlo) ze zneužívání svěřených dětí. Pak je určitě zájem rodičů občas děti zkouknout opodstatněný.

Respekt

Zakázat jim to nemůžeš. To je protizákonné. Můžeš je leda tak o to pěkně poprosit. Např. Děkuji Vám, že jste Vaše děti poslali právě zde, ale prosíme Vás o to aby jste nás nevyrušovali a počkali na chodbě. Nebo tak, mě psaní moc nejde.

bolak

http://www.go­ogle.cz/imgres?im­gurl=http%3A%2F­%2Fobrazky.dar­kyla.cz%2Fobra­zek%2F39211-cedulky-humor-po-cesku-zakaz-vstupu-rodicum_250x250­.jpg&imgrefur­l=http%3A%2F%2Fwww­.darkyla.cz%2Fce­dulky-humor-po-cesku&h=250&w=2­50&tbnid=4mNf3Vw5n3t__M%­3A&zoom=1&docid=WaN­syrbmAI6CAM&e­i=mfgVVPCaDdbma­oe3gFA&tbm=is­ch&ved=0CCoQMyg­BMAE&iact=rc&u­act=3&dur=641&­page=1&start=0&ndsp=10

zzzzz

Rodiče tam mají své děti, také za kroužek platí, tak chtějí vědět co se tam děje a zda se jim někdo dostatečně věnuje.

Počítám, že zůstanou jednou, možná dvakrát a pak už chodit nebudou. Rodiče dávají děti do kroužku i z důvodů, že to mají jako hlídání.