Avatar uživatele
láďa1

Jak zajíždět nové auto?Je nutné dodržovat nějaké limity?Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4063 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já jsem jezdil podle návodu v knížce k vozu.A také mě prodejce upozorňoval, abych za autem do 5000 km netahal káru.
Takže jsem se až do 10000 km držel všech poučení z knížky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

V dnešní době se to již neřeší.
http://www.roz­hlas.cz/motozur­nal/servis/_zpra­va/motor-auta-zadny-zabeh-nepotrebuje--1008276

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Mně bylo řečeno, zbytečně nehnát motor do extrému, také nejezdit stále na jeden rychlostní stupeň a jet tak ,abyste předvídal kdy budete muset brzdit. Jinak těch prvních 1000km je opravdu zkušebních ,jak mi bylo řečeno . Nějaké zvláštní limity mi nebyly určeny.
Doplňuji:
Ale to jsou takové dá se říct samozřejmosti, když člověk už tolik let jezdí......

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GoCars.cz

V podstatě se moc nedoporučuje auto hnát do extrémů prvních pár tisíc kilometrů. Takže raději dříve řadit, a dodržovat otáčky v rozumných mezích. Určitě doporučuju, po cca 2000km vyměnit olej, mnoho výrobců to neudává, ale autu tím určitě prospějete, navíc to je zanedbatelná položka, co se týče ceny 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Projdi si manuál s doporučeními výrobce a vyžádej si praktické rady a zkušenosti odborně školeného prodejce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

pokud máš první auto, pak bys měl rozhodně jezdit podle pokynů výrobce, kdysi se dávali k novému vozu příručky pro dobu záběhu, jak je to dnes nevím, to bys nás mohl poučit ty sám, přeji mnoho štastných kylometrů…

před 4062 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek