láďa1

Jak zajíždět nové auto?Je nutné dodržovat nějaké limity?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Já jsem jezdil podle návodu v knížce k vozu.A také mě prodejce upozorňoval, abych za autem do 5000 km netahal káru.
Takže jsem se až do 10000 km držel všech poučení z knížky.

Další odpovědi
brillant

V dnešní době se to již neřeší.
http://www.roz­hlas.cz/motozur­nal/servis/_zpra­va/motor-auta-zadny-zabeh-nepotrebuje--1008276

hanulka11

Mně bylo řečeno, zbytečně nehnát motor do extrému, také nejezdit stále na jeden rychlostní stupeň a jet tak ,abyste předvídal kdy budete muset brzdit. Jinak těch prvních 1000km je opravdu zkušebních ,jak mi bylo řečeno . Nějaké zvláštní limity mi nebyly určeny.
Doplňuji:
Ale to jsou takové dá se říct samozřejmosti, když člověk už tolik let jezdí......

GoCars.cz

V podstatě se moc nedoporučuje auto hnát do extrémů prvních pár tisíc kilometrů. Takže raději dříve řadit, a dodržovat otáčky v rozumných mezích. Určitě doporučuju, po cca 2000km vyměnit olej, mnoho výrobců to neudává, ale autu tím určitě prospějete, navíc to je zanedbatelná položka, co se týče ceny 🙂

Děda Louda

Projdi si manuál s doporučeními výrobce a vyžádej si praktické rady a zkušenosti odborně školeného prodejce.

kablik

pokud máš první auto, pak bys měl rozhodně jezdit podle pokynů výrobce, kdysi se dávali k novému vozu příručky pro dobu záběhu, jak je to dnes nevím, to bys nás mohl poučit ty sám, přeji mnoho štastných kylometrů…