ivzez

Jak zajistit/Kde nastavit, aby se VLC player otvíral ve stále stejně velkém okně?

Ve Windows 10 se mi podařilo VLC player jednou nastavit a pak se otvíral pořád stejně. Chtěla bych téhož dosáhnout ve Windows 7 Home. Poradíte?

VLC player 2.1.1 Rincewind

Odpovědi
aliendrone

Nezaručím, že to půjde na verzi 2.1.1 (už si nepamatuji, co všechno tato verze uměla/neuměla). Myslím, že by to ale mělo být stejné jako dnes, tedy > Nástroje > Nastavení (vše) > Rozhraní > Hlavní rozhraní > Qt > a NEMÍT zaškrtnuté „Resize interface to the native video size“ a uložit změny a restartovat VLC. (I ve verzi 3.0.8 je to pořád v angličtině ;) :D :D)

Pak se bude otevírat okno ve velikosti, ve které bude VLC naposledy ukončen. Snad to pomůže. :)

aliendrone

ivzez>>> Jen na okraj, Vaše verze NEUMÍ spousty nových „MKVček“, zejména má problémy se zvukem! To jen tak „kdyby něco“. Doporučuji upgrade. ;) :)

ivzez

Okno jsem nastavila podle rady, ale ještě asi dva dny jsem je musela opravovat na potřebnou velikost. Teď už se otvírá tak, jak jsem si představovala.

ivzez

VLC jsem nakonec upgradovala kvůli filmu Lawrence z Arábie, který jsem si stáhla ve formátu MKV, ale nepomohlo to. Tak jsem nakonec stáhla jinou verzi filmu, ale ještě jsem neměla čas se podívat, jestli je to lepší.

Verze 2.1.1 Rincewind mi MKVčka normálně přehrávala (např. film Dubček). I jinak fungovala lépe než nová.

Když potřebuju od filmu na chvíli odejít a zastavím jej buď ovládáním programu nebo „shozením na lištu“, musím po návratu film kousek vrátit, protože po opětovném spuštění na chvilku „zmizí“ obraz a zasekne se zvuk. To mi starší verze nikdy nedělala.

aliendrone

No, tak tohle je už oříšek. Jedné co mě napadá je, že nové jádro VLC prý využívá k akceleraci podpory GPU (ty staré to neuměly) přičemž ve Vaší grafice nemusí být podporována (resp. implementována).

Zkusil bych pro začátek provozovat obě verze, např. tak, že jednu si nainstalujete do jednoho účtu a druhou do druhého, než se přijde na to, v čem to vězí.

NEBO

https://www.wi­kihow.cz/Jak-p%C5%99ehr%C3%A1vat-soubory-MKV

Díky dost překotnému vývoji (a neustále se zvyšující pochopitelné oblibě MKVček) jsou právě s tímhle kontejnerem často hlášeny problémy. (tedy nejen u VLC, ale obecně)

ivzez

Já používám VLC portable, takže by nemusel být problém spustit oba pod jedním účtem.