Avatar uživatele
Zlatý

Jak zajistit/Kde nastavit, aby se VLC player otvíral ve stále stejně velkém okně?

Ve Windows 10 se mi podařilo VLC player jednou nastavit a pak se otvíral pořád stejně. Chtěla bych téhož dosáhnout ve Windows 7 Home. Poradíte?

VLC player 2.1.1 Rincewind

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nezaručím, že to půjde na verzi 2.1.1 (už si nepamatuji, co všechno tato verze uměla/neuměla). Myslím, že by to ale mělo být stejné jako dnes, tedy > Nástroje > Nastavení (vše) > Rozhraní > Hlavní rozhraní > Qt > a NEMÍT zaškrtnuté "Resize interface to the native video size" a uložit změny a restartovat VLC. (I ve verzi 3.0.8 je to pořád v angličtině ;) :D :D)

Pak se bude otevírat okno ve velikosti, ve které bude VLC naposledy ukončen. Snad to pomůže. :)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

aliendrone

ivzez>>> Jen na okraj, Vaše verze NEUMÍ spousty nových "MKVček", zejména má problémy se zvukem! To jen tak "kdyby něco". Doporučuji upgrade. ;) :)

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Okno jsem nastavila podle rady, ale ještě asi dva dny jsem je musela opravovat na potřebnou velikost. Teď už se otvírá tak, jak jsem si představovala.

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

VLC jsem nakonec upgradovala kvůli filmu Lawrence z Arábie, který jsem si stáhla ve formátu MKV, ale nepomohlo to. Tak jsem nakonec stáhla jinou verzi filmu, ale ještě jsem neměla čas se podívat, jestli je to lepší.

Verze 2.1.1 Rincewind mi MKVčka normálně přehrávala (např. film Dubček). I jinak fungovala lépe než nová.

Když potřebuju od filmu na chvíli odejít a zastavím jej buď ovládáním programu nebo „shozením na lištu“, musím po návratu film kousek vrátit, protože po opětovném spuštění na chvilku „zmizí“ obraz a zasekne se zvuk. To mi starší verze nikdy nedělala.

Avatar uživatele
Zlatý

aliendrone

No, tak tohle je už oříšek. Jedné co mě napadá je, že nové jádro VLC prý využívá k akceleraci podpory GPU (ty staré to neuměly) přičemž ve Vaší grafice nemusí být podporována (resp. implementována).

Zkusil bych pro začátek provozovat obě verze, např. tak, že jednu si nainstalujete do jednoho účtu a druhou do druhého, než se přijde na to, v čem to vězí.

NEBO

https://www.wikihow.cz/…

Díky dost překotnému vývoji (a neustále se zvyšující pochopitelné oblibě MKVček) jsou právě s tímhle kontejnerem často hlášeny problémy. (tedy nejen u VLC, ale obecně)

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Já používám VLC portable, takže by nemusel být problém spustit oba pod jedním účtem.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1304
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1109
Zlatý Hlada 1041
Zlatý led 1026
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 756

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.