erresiel

Jak zajistit aby se nová stránka na facebooku dala vyhledat?

Založení nové stránky na facebooku, je to firemní stránka, vše je povoleno, věkové omezení žádné ale i tak se nedá dohledat ve vyhledávači, nevíte někdo proč?

Odpovědi
Frontinus

Tím „vyhledávačem“ myslíte zřejmě službu jako je třeba Google nebo Seznam?

Pokud ano, tak to chce trpělivost, protože nějakou dobu trvá, než se k informaci o existenci nové Facebookové stránky dostala i do databáze vyhledávače. Já jsem si před hezkou dobou zřídil stránku jen pro vtipné komentáře jménem stránky, na stránce nemám téměř žádný obsah a nemá přátele. Google ji začal indexovat až s odstupem zhruba dvou týdnů. Pokud chcete proces urychlit, je vhodné, aby odkaz na stránku pouze neseděl na Facebooku, ale bylo by vhodné na stránku nějak odkázat. Alespoň z firemních webových stránek, případně z profilu firmy na nějakém rozcestníku.

Pokud na Facebookovou stránku nevidíte ani při vyhledávání na Facebooku z profilu někoho třetího, nejspíš máte někde omylem nastaveno, že stránka/skupina má být skrytá.