hanny 2

Jak zajistit,aby lepidlo (mamut) po otevření neztvrdlo?

Koupila jsem na doporučení lepidlo,kterého potřebuji jen trochu.Už při vytlačování z tuby to jde dost ztuha.Měli jsme jedno už načaté a ztvrdlo,i když bylo uzavřené.

Poradíte?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Tyto lepidla i po pečlivém uzavření nevydrží příliš dlouho. Jako nejlepší řešení se zdá, vytlačit pokud možno z tuby co nejvíce vzduchu a potom uzavřít. Pro jistotu můžeš ještě celou tubu zabalit do igelitu. Nepočíej však s tím, že takto uzavřené vydrží několik let. Většinou lze použít během cca 3 měsíců.

Další odpovědi
arygnoc

trošku lepidla hrdlom vytlačte a nechajte zaschnúť, nech sa vytvorí „špunt“.
tento pri ďalšom použití lepidla odstráňte.

nakoľko sa jedná o polymerické lepidlo, jeho životnosť (od dátumu výroby) nie je príliš dlhá, cca rok.

ale so spomínaným špuntom niekoľo mesiacov v pohode vydrží (do toho jedného roka od dátumu výroby).

😉

anonym

Chce to dobrou vytlač.pistoli,ale pozor – mamutů jsou 2 druhy. Jeden s pevností cca 20kg / cm2, který má vysokou přilnavost – vhodný pro lepení třeba na strop – drží ihned. (doporučuji pro běžné použití). Druhý vysokopevnostní mamut má pevnost cca 50kg / cm2, ale je nutné silně přitlačit a nechat vytvrdnout v zafixované pozici. Plné pevnosti je dosaženo až po vytvrdnutí.
Dávám po použití igelit.sáček přes uzavírací trubici a omotám gumičkou ,aby to neztuhlo.
http://www.du­machalupa.cz/fo­rum/naradi/le­pidlo-mamut-243449-4005/?kotva=lepidlo-mamut-243450
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dQhwdvG4QnE

anonym

správně odpovězeno je tu několikrát, tak já už jen osvěžím svojí odpovědí. po použití vyhazuji, zbytečně pak překáží a když potřebuji, tak si koupím nový, stejně jako jiná lepidla,tmely,si­likony

anonym

Jugare, a co děláš, aby ti to ztuhlo?