krftwrk

Jak zahrat tento typ akordu ? (Piano)

Ucim se jednu pisnicku a nevim jak zahrat napr. E flat/B flat (jedna se o jeden akord, ne o 2).

Mam tabulku zakladnich durovych a mollovych akordu a jsou tam treba Eb,Ab atd ale 2 akordy ,,pospojovane' dohromady ne (jako napr. Eb/Ab)

Doplňuji:
No podle http://www.piano-keyboard-guide.com/piano-chords-chart.html se E flat sklada z tonu Eb G Bb (vim ze B je u nas H)…

Ja vim jak zahrat napr Eb (flat) akord ale nevim jak zahrat akord s lomitkem napr. Ab/Db (jenom priklad)

Odpovědi
Kelt

E flat je vlastně Es dur akord, kvintakord skládající se z Es, G, B , a pokud vím, existují obraty, akordů, takže tento akord, by se měl hrát B, Es, G

B flat, je naše b, změnšené H, anglická literatura hudební používá B na značení H.
Doufám, že jsem to nespletl, že se hraje základní akord ten, který je první a pak se dělá obrat podle druhého.

Stephanie Su

Hello there! I have this piano chord chart that might help you in your question. Let me know what you think, best of luck!

<a href=„#“>http­s://musicadvi­sor.com/piano-chords-chart/</a>

Fyzik

Na kytaře se takhle zapisují basové tóny, tj. C/G znamená, že se nehraje C standardně (kdy nejnižší tón je C), ale že se nejnižší tón chytne G. Nicméně při hře na piano jsem se s takovým zápisem nesetkal. A přijde mi to, jako že tam, kde jediný, historický systém dobře funguje, se snaží lidi vymýšlet systémy nové, které které se hudebník musí zbytečně učit.

krftwrk

Co mas furt s tim Pravicakem88 ?