hudbicka

Jak zahrát tento akord na klavír?

Dobrý den, mám problém, hraju písničku a narazil jsem v ní na akord B° . Vůbec nevím, jak se hraje a ani jsem to nikde nenašel. Poraďte mi prosím. Předem děkuji za odpovědi. Hezký den. PS: Ten akord potřebuji v jednotlivých tónech.

Nejlepší odpověď
xxx3

musím to trochu uvést na pravou míru. Je to jeden ze způsobů značení zmenšeného akordu, čili akordu, který je sestavený z malých tercií. Jiné uznačení pro tento akord by bylo Bdim, nebo Hdim – podle toho, jestli se to používá v anglicky mluvících zemích, kde opravude nepoužívají označení „H“, nebo u nás. Těch systémů akordových značek je víc, pokud by se mělo jednat o mollový akord, bylo by tam „B-“. Abych napsal konkrétní tóny, tak to je buď H D F, nebo Hes Des Fes (E) – tipuji spíš první variantu.

Další odpovědi
annas

B° je akord mollový, tzn., že se skládá nejméně ze 3 tónů – B, Des, F.

V odkazu si projděte teorii, která je určitě ke hře důležitá. Máte uvedené i obrázky.
http://hudebni­forum.cz/hrani-na-kytaru-tabulatury/neco-o-hudebni-teorii-t7261.html

BergySeltzer

„B“ je americké označení naší noty „H“. Ta „nula“ značí snížení na některém z tónů akordu. Přesnou terminologii neznám, nepřipadá mi to důležíté. Každopádně tento akord by se měl skládat z tónů H, D, F. Je to takový modulovaný mollový akord.