Avatar uživatele
hudbicka

Jak zahrát tento akord na klavír?

Dobrý den, mám problém, hraju písničku a narazil jsem v ní na akord B° . Vůbec nevím, jak se hraje a ani jsem to nikde nenašel. Poraďte mi prosím. Předem děkuji za odpovědi. Hezký den. PS: Ten akord potřebuji v jednotlivých tónech.

Zajímavá 0 před 2525 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
xxx3

Odpoveď byla označena jako užitečná

musím to trochu uvést na pravou míru. Je to jeden ze způsobů značení zmenšeného akordu, čili akordu, který je sestavený z malých tercií. Jiné uznačení pro tento akord by bylo Bdim, nebo Hdim – podle toho, jestli se to používá v anglicky mluvících zemích, kde opravude nepoužívají označení „H“, nebo u nás. Těch systémů akordových značek je víc, pokud by se mělo jednat o mollový akord, bylo by tam „B-“. Abych napsal konkrétní tóny, tak to je buď H D F, nebo Hes Des Fes (E) – tipuji spíš první variantu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

B° je akord mollový, tzn., že se skládá nejméně ze 3 tónů – B, Des, F.

V odkazu si projděte teorii, která je určitě ke hře důležitá. Máte uvedené i obrázky.
http://hudebni­forum.cz/hrani-na-kytaru-tabulatury/neco-o-hudebni-teorii-t7261.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BergySeltzer

„B“ je americké označení naší noty „H“. Ta „nula“ značí snížení na některém z tónů akordu. Přesnou terminologii neznám, nepřipadá mi to důležíté. Každopádně tento akord by se měl skládat z tónů H, D, F. Je to takový modulovaný mollový akord.

Upravil/a: BergySeltzer

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek