Galax

Jak zahrán na klávesy?

Můžete mi prosím poradit jak mam zahrát na klávesách Ami a Dmi? učím se hrát..... ale tohle nevím… děkuji…
myslím co mám zmáčknout… nebo jak se to Ami a Dmi hraje????

Odpovědi
michael69

Ami(odv. od a minor) je zkratka pro „a moll“ akord a Dmi (d minor) je zktatka pro „d moll“ akord.
a moll tvoří tony a,c,e
d moll tvoří tony d,f,a
Naopak A dur má,stručně řečeno, jako všechny durové akordy, velkou tercii,tedy:
a,cis,e
D dur: d,fis,a
Pokud tyto akordy chceš použít jako doprovod,musí také být ve správném obratu.Doporučuji naučit se trochu harmonie,protože to nikoho nezabije. :)))