Avatar uživatele
Reganois

Jak zaháníte negativní myšlenky, jak eliminujete jejich vliv na vaše psychické zdraví?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, aliendrone, Ametyst před 1040 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Nevěřím nikomu, kdo tvrdí, že špatné myšlenky nikdy nemá 🙂 Každého jednou za čas přepadnou, jenže dnešní doba je zle nastavená. Sociální sítě jsou přeplněny pozitivnem a sluníčkováním, depka nebo pokles nálady se ve společnosti “nebere”. Kecy o sebelásce a pozitivní mysli na nás koukají z titulek každého druhého časáku. Jenže… je to normální, je naprosto zdravé a přirozené, že nás přepadnou negativní myšlenky a náladu máme pod psa. Důležité je nenechat se jimi ovlivňovat dlouhodobě. Pokud je nějaký problém, nesnáze, přemýšlím nad tím racionálně, nesnažím se propadnout v depku. Hledám řešení, neodkládám žádné záležitosti. Vím, že psychika je důležitá, snažím se zůstat v pohodě, odreagovat se a zachovat chladnou mysl.
Jednou za cca rok mě přepadne pár dnů depky – asi se to nakumuluje za celý rok, kdy se držím. Nebudu lhát, raději to zaspím nebo si najdu nějaký koníček. Vím, že mám vše pod kontrolou a jsou to jen “blbé” myšlenky. Psychika je velmi důležitá, pokud je totiž špatná, mohou přijít i zdravotní problémy.

Upravil/a: Malvína

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Snažím se najít něco, co mě zaměstná. Nemusí to být nějaký dlouhodobý projekt, stačí řada malých radostí, třeba předělat kolo na elektrokolo, vylepšit si bydlení a tak. Uspokojení z dobrého výsledku dává zapomenout na trable, které se ti časem budou jevit jako malicherné. Nejhorší reakce na depku je začít chlastat, to pak už všechno jede fofrem dolů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

I když jsem víceméně samosplachovací jedinec z teflonu (po kterém to všechno tak nějak samo sklouzne), tak je občas TŘEBA si řádně „vylít plechovku“ a „vypustit páru“. Stačí kvartálně, ale považuji to za důležité, jinak člověk podlehne tendenci k odtržení se od reality. (vidí pak svět ne dosti střízlivě, nýbrž tendenčně/začne mu to takříkajíc „lézt na mozek“)

Pokud nelze takovou porci lihu (např. ze zdravotních důvodů), zkusit něco jiného. Osobně mi sedí > https://cdn.xsd­.cz/resize/50b81bb13­17e3751868744ded219cd36_­resize=680,383_­.jpg?hash=ff45888558f385­9425ce2bb346d1a­ecb ;) :)

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nejlepším lékem je všechno zaspat. Také fyzická práce pomůže, a změna prostředí. Mně nepomáhá se z trablů vypovídat. Můžu si je napsat na papír a ten potom spálit, ale někdy se jedná o nepopsanou úzkost beze jména.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Dobré kafe, dobrá hudba, zazpívám si při hře na ukulele, někdy pomůže i procházka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Podobnými věcmi se nezabývám. Žádné depky neznám, myslím, že často je to módní záležitost. Dnes je řada různých snobů, kteří se předhání v tom, jak chodí „svému“ psychiatrovi, aby byli „IN“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

alien: správně! Tomu se říká duševní hygiena!

před 1040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reganois

Kepler: Děkuju za prima tipy. Práce mě baví, zejména venku, takže to dost razím. Alkohol a já nejsme moc přátelé, takže to nehrozí :))

před 1040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

Elkon – Pokud z vlastní zkušenosti depku neznáte, buďte rád a nekopejte do druhých, kteří je mají. Ne vše se dá svádět na moderní dobu/záležitost.

před 1040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reganois

elkon: Tak to jste šťastný člověk (doslova) a to štěstí vám samozřejmě přeji. Dneska není moc lidí, kteří by si neprošlo depkou či nějakou úzkostí, jak trefně napsala i Malvína. :)

před 1040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reganois

Malvína: Díky moc. Chci si pořádně pročistit hlavu :) Psychika je mocná čarodějka.

před 1040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

Je velmi mocná. Můžeme se s ní naučit pracovat, ale stejně je často nevyzpytatelná. Držím pěsti, ať si urovnáte vše potřebné! 🙂

před 1040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reganois

Děkuji, člověk musí určitě začít u sebe a umět s ní pracovat, přesně tak. Chce to přehodnotit svůj styl života a snažit se eliminovat negativní jevy, a také nebrat věci někdy tolik vážně :) Ten „detox“ myšlenek potřebuji jako sůl.

před 1040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek