Reganois

Jak zaháníte negativní myšlenky, jak eliminujete jejich vliv na vaše psychické zdraví?

Nejlepší odpověď
Malvína

Nevěřím nikomu, kdo tvrdí, že špatné myšlenky nikdy nemá 🙂 Každého jednou za čas přepadnou, jenže dnešní doba je zle nastavená. Sociální sítě jsou přeplněny pozitivnem a sluníčkováním, depka nebo pokles nálady se ve společnosti “nebere”. Kecy o sebelásce a pozitivní mysli na nás koukají z titulek každého druhého časáku. Jenže… je to normální, je naprosto zdravé a přirozené, že nás přepadnou negativní myšlenky a náladu máme pod psa. Důležité je nenechat se jimi ovlivňovat dlouhodobě. Pokud je nějaký problém, nesnáze, přemýšlím nad tím racionálně, nesnažím se propadnout v depku. Hledám řešení, neodkládám žádné záležitosti. Vím, že psychika je důležitá, snažím se zůstat v pohodě, odreagovat se a zachovat chladnou mysl.
Jednou za cca rok mě přepadne pár dnů depky – asi se to nakumuluje za celý rok, kdy se držím. Nebudu lhát, raději to zaspím nebo si najdu nějaký koníček. Vím, že mám vše pod kontrolou a jsou to jen “blbé” myšlenky. Psychika je velmi důležitá, pokud je totiž špatná, mohou přijít i zdravotní problémy.

Další odpovědi
Kepler

Snažím se najít něco, co mě zaměstná. Nemusí to být nějaký dlouhodobý projekt, stačí řada malých radostí, třeba předělat kolo na elektrokolo, vylepšit si bydlení a tak. Uspokojení z dobrého výsledku dává zapomenout na trable, které se ti časem budou jevit jako malicherné. Nejhorší reakce na depku je začít chlastat, to pak už všechno jede fofrem dolů.

aliendrone

I když jsem víceméně samosplachovací jedinec z teflonu (po kterém to všechno tak nějak samo sklouzne), tak je občas TŘEBA si řádně „vylít plechovku“ a „vypustit páru“. Stačí kvartálně, ale považuji to za důležité, jinak člověk podlehne tendenci k odtržení se od reality. (vidí pak svět ne dosti střízlivě, nýbrž tendenčně/začne mu to takříkajíc „lézt na mozek“)

Pokud nelze takovou porci lihu (např. ze zdravotních důvodů), zkusit něco jiného. Osobně mi sedí > https://cdn.xsd­.cz/resize/50b81bb13­17e3751868744ded219cd36_­resize=680,383_­.jpg?hash=ff45888558f385­9425ce2bb346d1a­ecb ;) :)

Ametyst

Nejlepším lékem je všechno zaspat. Také fyzická práce pomůže, a změna prostředí. Mně nepomáhá se z trablů vypovídat. Můžu si je napsat na papír a ten potom spálit, ale někdy se jedná o nepopsanou úzkost beze jména.

paul1

Dobré kafe, dobrá hudba, zazpívám si při hře na ukulele, někdy pomůže i procházka.

elkon

Podobnými věcmi se nezabývám. Žádné depky neznám, myslím, že často je to módní záležitost. Dnes je řada různých snobů, kteří se předhání v tom, jak chodí „svému“ psychiatrovi, aby byli „IN“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

alien: správně! Tomu se říká duševní hygiena!

Reganois

Kepler: Děkuju za prima tipy. Práce mě baví, zejména venku, takže to dost razím. Alkohol a já nejsme moc přátelé, takže to nehrozí :))

Malvína

Elkon – Pokud z vlastní zkušenosti depku neznáte, buďte rád a nekopejte do druhých, kteří je mají. Ne vše se dá svádět na moderní dobu/záležitost.

Reganois

elkon: Tak to jste šťastný člověk (doslova) a to štěstí vám samozřejmě přeji. Dneska není moc lidí, kteří by si neprošlo depkou či nějakou úzkostí, jak trefně napsala i Malvína. :)

Reganois

Malvína: Díky moc. Chci si pořádně pročistit hlavu :) Psychika je mocná čarodějka.

Malvína

Je velmi mocná. Můžeme se s ní naučit pracovat, ale stejně je často nevyzpytatelná. Držím pěsti, ať si urovnáte vše potřebné! 🙂

Reganois

Děkuji, člověk musí určitě začít u sebe a umět s ní pracovat, přesně tak. Chce to přehodnotit svůj styl života a snažit se eliminovat negativní jevy, a také nebrat věci někdy tolik vážně :) Ten „detox“ myšlenek potřebuji jako sůl.