Hufnágl

Jak zafixovat psa při zkracování drápů?

Potřebuji psovi zkrátit drápy a ten jak vidí kleštičky, mizí pod stolem a na povel „ke mně“ se mi tlemí do xichtu. Manželka se ho pokoušela nalákat na laskominky a zdržet, leč bez efektu. Jak tedy na něj?!

Odpovědi
Kepler

Já jsem s tím problém neměl, i když jsem jednou ucvakl moc a chudáka to muselo bolet. Asi ses provinil stejně. Ale jinak můj pes držel, když jsem ho uklidnil. Když nic nepomůže, vyprázdni na něj sněhový hasicí přístroj.

Mc Merkurion

… to chce hrubej beton, vo dveře si je nevošoupe, jen je pěkně zk***ví (ty dveře) …
… prvně fixovat, pak vytáhnout kleštičky, až bude přikurtovanej k podlaze nebo k paletě, jinak to nemá cenu …

jáára

Já to dělám takhle.: Meggie kámo. a druhou. pohodex

Hufnágl

Kepler
Ještě jsem ho nezastřihl a také nechci, a proto ta rada na fixaci by mi pomohla.

Kepler

Tak když nemáš jeho důvěru a zklidnit se nedaří, zkus to klasickým výcvikem: odměnou pamlskem za požadovaný úkon. Skoro každý pes se takto dá vycvičit, pokud už to není starý mrzout.

Kepler

Ještě mě napadla možnost „oblbnutí“ psa medikací, ale tam bych se radši poradil s verinářem. Měl jsem s tím dobré výsledky, například s vyšilováním psů při novoročních ohňostrojích.