Elaela

Jak zafixovat ikony na ploše u Windows10?

Ikony jsme měli rozmístěné na ploše dle svého, a běžně zůstávaly na místě. Nedávno se aktualizoval Windows (v tomto případě jde o desítku), ikony se zamíchaly do do nepochopitelného pořadí, a zarovnaly se na levou stranu plochy. Nazlobeni jsme tedy ručně rozmístili ikony dle svého, ale po vypnutí a zapnutí PC se zase zamíchají.
Jak je prosím zafixovat tak, aby ikony zůstávaly rozmístěné trvale dle vlastních představ?
Za srozumitelnou odpověď předem děkuji.

Odpovědi
elkon

Třeba tohle: https://www.sta­huj.cz/uprava_plochy/pr­ogramy/deskto­pok/?utm_expid=­.VDMw7jifTPqd2C6U­uVgBHg.0&utm_re­ferrer=

Pepa25

Jako první krok bych si zkontroloval, že není zatrženo „automaticky uspořádat ikony“: kdekoliv na ploše pravé tlačítko myši – zobrazit – automaticky uspořádat ikony (zatrhávací nabídka)