Kelt

Jak zadělat kóji ve sklepě – aby byla neprůhledná

Máme ještě socialistický byt i se sklepem, který je udělaný ze dřevěných špalíků, včetně vstupu. Tedy asi 10 dlouhých dřevěných špalků tvaru 5 × 2 × 240 a kolmo na to pár tři prkna. Protože přes otvory je vidět, bylo nutné to zadělat. Tak jsem zatloukal kartony. Přitom jsem to zatloukal na dveře, které byly ve vertikální poloze chycené na pantu. To, že jsem se zpotil a nadával je můj problém. Určitě by bylo jednodušší odšroubovat dveře z pantů, ve vertikální poloze zatlouct neprůhledný materiál a zase to vrátit. Otázkou je, zda by to zvládl jeden člověk, který nemá dílnu a má jen kladivo a další nástroje. Ještě jsem si říkal, zda by ten karton tam nešel nějak přilepit páskou. Máte někdo zkušenosti a poskytnete rady? Děkuji.

Odpovědi
Mp2

Přesně nevím název.. Ale já použil takový ten dřevokarton, silnýasi 3mm..
Malé hřebíčky a natloukal jsem to tam pod uhlem, aby to nešlo vytlačit..

Možností je spousta.

hapiky

Pomalu už začínám věřit tomu, že Češi už nemají zlaté české ručičky. Pokud tohle, či vyměnit žárovku je pro někoho problém…raději ani …

Edison

Takrovací kleště (sponkovačky)… Začít uprostřed nahoře zavěšením desky, pak dole, aby se to nehýbalo. Pak jen naheftovat ve více místech.

aliendrone

Dávat KARTON na stěny mi přijde jako práce k ničemu. Alespoň tenkou sololitovou či OSB desku nebo tak něco, jinak tím jen ztrácíš čas.

BTW – dveře jsou n našich končinách OBVYKLE ve vertikální poloze (kdyby byly v horizontální, tak by to byl POKLOP), ale třeba v JůEs u domků mají často přístup do sklepa domů v šikmé poloze. Tak nevím, jestli to je spíš poklop nebo dveře. ;) :D :D

Jediné čemu nerozumím je „problém“ s přibitím kartonu na dveře – co bys asi tak dělal, kdybys měl přitloukat např. palubky v sauně na strop? Rozebereš barák? Musíš prostě víc trénovat. :)

aliendrone

Edison>>> Tvá rada s takrem je DOBRÁ (protože karton), práce snadná a těch sponek tam v cuku-letu natříská mnohonásobně víc, než zatluče hřebíku, což se pozitivně projeví na pevnosti uchycení. (ale beztak je to o ničem, když karton) Problém je, že asi takr nemá, (když má jen kladivo). :)

Jinak já bych volil jiný postup – začal bych také nahoře a postupně uhlazoval a přibíjel směrem dolů, bo u větší plochy mi přijde jednodušší udržet linii, než zabránit tomu, aby se ti pak někde uprostřed nevytvořila „boule“, protože karton nebyl dostatečně po celé délce přimáčknut. ;) :)

Edison

Takrovačkou natluče i sololit… Teda nějakou větší. A v půjčovnách jsou i hřebíkovačky… A soilolit se nevyboulí. To mám vyzkoušené.

Největší problém je, že dnešním mladým… pod 40 let chybí základní manuální zručnost, schopnost technické improvizace, ovšem aby to nebyla fušeřina. Vidím to na spoustě mladých lidí, jak všechno chtěj zpatlat jen aby to drželo v momentě výtvoru, bez ohledu na budoucnost, nebo třeba vzhled, o funkčnosti už ani nemluvím. Hlavně HNED!!!