nyjono

Jak zadat více argumentů pro funkci součet v tabulce v Excelu?

Mám vytvořenou tabulku v Excelu, povedlo se mi dosadit fci násobení pro výpočet DPH, ale když chci sečíst sloupek, v okénku se mi ukáže, že mám zadáno příliš málo argumentů.
Chci pouze sečíst okénka 22–51 ve sloupku H.
Poradíte co s tím?
Díky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Operační systém s tím nesouvisí, tabulkové
programy počítají stejně.

Já používám ještě starý Excel 97, v němž si po instalaci
upravím panel nástrojů. Kliknu na tlačítko se znakem „∑“
a následně myší označím buňky, které potřebuji sečíst.

Další odpovědi
Alesh

=SUMA(H22:H51) … tohle chceš?

Arne1

No já když zadám jméno nějaké funkce, tak se mi hled zobrazí obláček s jednořádkovou nápovědou. Když mi to nestačí tak do něj kliknu a zobrazí se nápověda celá.

nyjono

Ivzez, díky, opravdu stačilo přidat panelu nástrojů.

ivzez

Já jsem na to před lety přišla náhodou. Od té doby si
do panelu nástrojů přidávám to, co nejčastěji používám
a naopak vyhazuji to, co nepoužívám.

Funguje to i pro Word, který má navíc tu výhodu, že nastavení
uloží i do šablony Normal. dot. Tu mám zazálohovánu a pokud
musím MsOffice přeinstalovat, jen ji zkopíruji do složky s Wordem
a do složky šablon.

nyjono

Alesh, tohle zadám a vyjede sdělení, že mám zadáno příliš málo argumentů.
Nemám zadána kritéria, neb nevím jaká jsou pro součet potřeba.

Alesh

Nesmysl! Zkopíruj přesně to, co jsem napsal!

nyjono

Mám Win 7

Alesh

LOL2 🙂