jak žadat ušlý plat při autonehodě zpusobené cizím zaviněním

Nejlepší odpověď
Drap

Jedině v občansko právním řízení.

Další odpovědi
Michal Kole

Sám asi těžko.

Musíte si najmout právníka pak soud a když vyhrajete tak je dost pravděpodobné, že soud nařídí viníkovi, aby Vám právníka zaplatil (už jsem četl, že se stal i „opak“ protože viník byl „nemajetný“)

Bičiště

Na úhradu ušlého zisku máte nárok, a to z titulu povinného pojištění toho, kdo autonehodu zavinil.Výši škody musíte prokázat – doporučuje se znalecký posudek, v jednodušších případech, postačuje výše vašeho platu potvrzená vaším zaměstnavatelem. Úhradu ušlého zisku musíte žádat na tom , kdo nehodu způsobil.Pokud znáte i výši ušlého zisku, tak ji vyčíslete a požadujte, a jak se obrazně říká – míček bude na druhé straně.Vy pak budete reagovat. Účast advokáta asi bude nezbytná,ale pokud jste nehodu nezavinil, máte šanci, že náklady na obhajobu nebudete hradit.