Avatar uživatele
sowa

Jak zadat podnět k exekuci ?

Zaměstnavatel mi nevyplácel mzdu, dluží mi 61000 kč.Prošlo to soudem,mám rozsudek.Je zadlužen ve více případech.Jak mám dále postupovat, aby dluh mohl vymáhat exekutor ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud soud exekuci nenařídil a dlužník se k uhrazení dluhu nezná, musíš znovu podat žalobu – soud exekuci nařídí.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Rozsudek musí být pravomocný (není možné odvolání), potom se lze obrátit přímo na exekutora. Ve vašem případě (pokud víte prokazatelně o více dlužných mzdách) ale velmi doporučuji podat insolvenční návrh na zaměstnavatele. To by pro vás mělo obrovskou výhodu: podle zákona č. 118/2000 Sb., o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele by vám mohl mzdy proplatit úřad práce a sám je poté vymáhat v rámci insolvence. Zjistěte si, kolika lidem zaměstnavatel dluží a jestli je to za víc měsíců a obraťte se na advokáta. Peníze můžete mít během pár týdnů!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

Predat to nejakemu exekutorivi nebo vetsi exekucni firme …ten dluh bude vymahat od nej …pak si vezme svou provizi zbytek je tvuj …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Pokud je rozhodnutí soudu pravomocné a vykonatelné, můžete se obrátit na kterýkoli Exekutorský úřad.
Druhá forma vymáhání pohledávky je prostřednictvím soudu – soudním vykonavatelem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

☹ Jaký rozsudek? Že je vinen? Nebo máte v ruce platební rozkaz??? Ono je v tom docela rozdíl, je potřeba to nazývat pravým jménem, soud nevydává pouze rozsudky. Na základě rozsudku vám exekutor nepomůže.

před 3583 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek