sowa

Jak zadat podnět k exekuci ?

Zaměstnavatel mi nevyplácel mzdu, dluží mi 61000 kč.Prošlo to soudem,mám rozsudek.Je zadlužen ve více případech.Jak mám dále postupovat, aby dluh mohl vymáhat exekutor ?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud soud exekuci nenařídil a dlužník se k uhrazení dluhu nezná, musíš znovu podat žalobu – soud exekuci nařídí.

Další odpovědi
Pepa25

Rozsudek musí být pravomocný (není možné odvolání), potom se lze obrátit přímo na exekutora. Ve vašem případě (pokud víte prokazatelně o více dlužných mzdách) ale velmi doporučuji podat insolvenční návrh na zaměstnavatele. To by pro vás mělo obrovskou výhodu: podle zákona č. 118/2000 Sb., o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele by vám mohl mzdy proplatit úřad práce a sám je poté vymáhat v rámci insolvence. Zjistěte si, kolika lidem zaměstnavatel dluží a jestli je to za víc měsíců a obraťte se na advokáta. Peníze můžete mít během pár týdnů!

badisko

Predat to nejakemu exekutorivi nebo vetsi exekucni firme …ten dluh bude vymahat od nej …pak si vezme svou provizi zbytek je tvuj …

Hlada

Pokud je rozhodnutí soudu pravomocné a vykonatelné, můžete se obrátit na kterýkoli Exekutorský úřad.
Druhá forma vymáhání pohledávky je prostřednictvím soudu – soudním vykonavatelem.

zzzzz

☹ Jaký rozsudek? Že je vinen? Nebo máte v ruce platební rozkaz??? Ono je v tom docela rozdíl, je potřeba to nazývat pravým jménem, soud nevydává pouze rozsudky. Na základě rozsudku vám exekutor nepomůže.