dagoma

Jak začít se zrušením s.r.o.(podle § 70–75b OZ), když jsem jediný společník. Mohu jmenovat sám sebe likvidátorem?

Mám podobný problém potřebuji zrušit s.r.o. s likvidací podle § 70–75b obchodního zákoníku, s tím rozdílem, že jsem jediný společník. Nevím jak začít, zda mohu jmenovat sám sebe likvidátorem, jestli to musí být notářsky ověřené a kdy začít jednat s úřady (FÚ, rejstřík a pod.). Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Můžete, a toto je ten první krok. Napište zápis, ke kterému dni s.r.o. končí, jmenujte se v tomto zápise likvidátorem společnosti a připravte se na vleklé zvládnutí „úředního šimla“.
Nejdůležitějši bude mít vyrovnané závazky z podnikání, řádně sepsat veškerou dokumentaci, nezapomenout zveřejnit předepsaným způsobem ukončení činnosti s.r.o. a v neposlední řadě operativně komunikovat s obchodním rejstříkem, aby se vše vyřešilo co nejdříve. Potáhne se to i tak řadu měsíců.
Likvidovala jsem naše s.r.o. také sama a byla to otázka času a pevných nervů.
Takže: „Zlomte vaz!“