jirka21kufr

Jak začít s cyklistikou? Baví mě jezdit na kole.

Ve volném čase rád jezdím na kole. Jezdím už od mala, takže mám s jízdou na kole už nějaké zkušenosti. Hodně mě to naplňuje. Pokouším se jezdit na kole co nejvíce, když mám čas. Časem bych se chtěl dopracovat na profesionální úroveň. Chtěl bych projet ČR na kole. Myslím, že to má pozitivní vliv na zdraví. Jak začít?

Nejlepší odpověď
zjentek

Tím se netrap, dávno jsi už začal!

A projet na kole ČR? K tomu je v tvým případě nutné splnit dvě zásadní podmínky: NASEDNOUT a JET!

Další odpovědi
Mp2

Určitě je nutné si uvédomit, na čem chceš jezdit..

Někdo si koupí silničku, dres a jezdí dálky.

Mně třeba bavila jízda na kole díky tomu, že začali tenkrát vyrábět horáky 29"ky..
Extra hrubej plášť… Vyjel jsem z Hradce do Novohradeckých lesů a jezdil po bordelu a šutrech..
Když jsem jel podel labe, na ty šutry by CROSS nestačil..

Líbilo se mi, jak to jede v lese a jak to řve na silnici.
Měl jsem rád tu rychlost, kterou jsem musel vyšlapat.. Rekord na rovince 69kmh, rekord z kopce 93kmh..

Jezdil jsem i v noci.. Koupil jsem si silné 2000lumenové světlo a volil trasu tak, abych se domů mohl vracet ve tmě přes les..

Abych nepíchl, napustil jsem si kola SLIME TUBEM skoro do půlky..

Hodně jsem cvičil nohy, už dlouho předtím
Mezi lidma jsem jezdil slušně,.. Ale jakmile byla možnost, jezdil jsem vyloženě rychle jako prase..
Až se někdy divím, že tu ještě jsem.

dubraro

Když jezdíš na kole, tak už jsi cyklista. Jestli chceš být profesionální závodník, budeš si muset najít tým a trenéra.

Mukynda

Cyklistika je krásný sport. Myslím si, že projet ČR na kole je opravdu ambiciózní cíl a být tebou, prvně bych si pořídila pořádnou výbavu. Já mám třeba dobrou zkušenost s obchodem https://www.cy­klosvec.cz/ . Pokud jde o to závodění, našla bych si závody v okolí a zkusila jít na ně. Projetí republiky na kole… o tom by možná bylo efektivnější udělat nějaký blog nebo si zařídit instagramový profil a nahnat tam lidi. V dnešní době to má celkem potenciál.

Kepler

Mp2: tak to máš asi špatně nastavený rychloměr. V dráhové cyklistice se ve sprintu jezdí nejvýše kolem 70, ale se speciálními koly. Rozhodně ne na terénním kole. Ani jakémkoliv sériově vyráběným silničním. Ale líbí se mi tvoje fandovství.