SickBreed

Jak začít s chovem pavouků?

Dobrý den,
fascinují mě velké druhy pavouků a rád bych začal s jejich chovem. Proto bych se rád zeptal na ověřené zdroje informací ohledně chovu sklípkanovitých (tedy relevantní zdroje, ne nějaké rádoby zajímavé články pisálků, co pavouka viděli jen z dálky) a také na to, který sklípkanovitý je pro začátečníka nejideálnější…tedy nějaký co nepoužívá jako obranu proti většímu živočichovi kusadla, nemá silný jed (to předpokládám nemá většina pavouků tohoto druhu) a který reaguje klidněji na potřebnou manipulaci např. při očistě terária. Díky za konstruktivní odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Na všechno co potřebuješ se můžeš zeptat tady nebo tu najdeš rovnou co potřebuješ:
 http://www.ifau­na.cz/bezobra­tli/nemodforum/r/hle­dat/?q=chov+skl%C3%AD­pkan%C5%AF&sor­t=1

Další odpovědi
Lucijej

Sice se sklípkany přímo zkušenost nemám, ale vím, že pro začátečníky se doporučuje sklípkan růžový http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id306970/. Obecně semice jsou agresivnější než samci.
Pro víc informací je dobrá http://tera.po­radna.net/
Mám vyzkoušeno, že tam chodí zkušení chovatelé a zoologové.

iceT

Zrovna gramostolu růžovou máme doma,a zrovna tahle je agresivní,bohu­žel,takže to je stejné jako s jinými zvířaty,prostě jedinec od jedince.Pak máme B.auratum a B.smithi,ty jsou klidné.

Z vlastní zkušenosti mužů doporučit Theraphosa blondi samička byla mazlik a nechala se normálně vzít. Brachypelma smithi se doporučuje pro začátečníky a ja doporučuji taky, nádhernej a peknej pavouk. Co nedoporučuji je lasiodora parahybana kterou jsem měl problém dostat z teraria při úklidu. Útočila na vse co se pohnulo.

Omlouvám se za chybějící diakritiku, ale jsem na mobilu a nechce se me s tím patlat. Něco t9 doplnila. :)